• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Builder 6 Stoper się spóźnia

0 głosów
846 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2021 w C i C++ przez Bandyta Początkujący (270 p.)
void __fastcall TForm1::Timer1Timer(TObject *Sender)
{
        s++;

        int set, sek, min, godz;
        AnsiString setne, sekundy, minuty, godziny;

        godz=s/360000;
        godziny=IntToStr(godz);
        if(godz<10)
        {
                godziny="0"+godziny;
        }

        min=(s-godz*360000)/6000;
        minuty=IntToStr(min);
        if(min<10)
        {
                minuty="0"+minuty;
        }

        sek=(s-godz*360000-min*6000)/100;
        sekundy=IntToStr(sek);
        if(sek<10)
        {
                sekundy="0"+sekundy;
        }

        set=s-godz*360000-min*6000-sek*100;
        setne=IntToStr(set);
        if(set<10)
        {
                setne="0"+setne;
        }

        Label1->Caption=godziny+":"+minuty+":"+sekundy+":"+setne;

}

Napisałem stoper w C++ Builderze 6 z użyciem Timera. Ustawiłem Interwał na 10ms i wszysto pozornie gra, tylko że stoper liczy czas trochę wolniej niż powienien.

Np. Odmierzając na MOIM stoperze 10 sek, na stoperze z telefonu/internetu jest to 14 sek. 
Ktoś wie o co może chodzić? Wydaje mi się że kod jest napisany ok.  
 

1
komentarz 25 lutego 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)
Stoper działa na wątku UI. Jeśli wątek jest zajęty czymś innym to zdarzenie OnTick się spóźni. Timer nie gwarantuje że zdarzenie będzie wywołane dokładnie po tym czasie, tylko, że będzie wywołane nie wcześniej. Do dokładnego odmierzania czasu służą inne narzędzia.
komentarz 26 lutego 2021 przez Bandyta Początkujący (270 p.)

@Bandyta, Dzięki za wyjaśnienie :) 

2
komentarz 26 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)

Poza tym nie wiem po co wciąż niektórzy używają cpp builder 6. Jak już chcesz używać buidera cpp to sięgnij po coś bardziej aktualnego... np to - RAD Studio (Community Edition jest bezpłatne) link -> RAD Studio Community Edition

komentarz 27 lutego 2021 przez Bandyta Początkujący (270 p.)
Właśnie kończę kurs Pana Zelenta. Myśle że nauka tego programu i tak nie pójdzie na marne. Przynajmniej oswajam się z procesem tworzenia aplikacji okienkowych.
komentarz 27 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Dobrze ale sam zobaczysz że CPP Builder ma wiele przestarzałych poleceń a nowe nie są zaimplementowane... RAD studio które ci poleciłem jest de facto kontynuacją projektu cpp builder i w przeciwieństwie do wersji 6 ma wszystkie nowe standardy

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 695 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,145 wizyt

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...