• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dylemat co bedzie lepsze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam wszystkich otoz mam taki dylemat ktory z tych dwoch linuxow  bedzie lepszym wyborem Manjaro czy MX Linux ?

Caly czas instaluje pozniej znowu zmieniam i tak w kolko nie moge sie zdecydowac Manjaro podobno to cos jak Arch i ma dostep do tych wszystkich bibliotek a mx to debian wiec nie wiem co mam wybrac doradzicie cos ?.

Dziekuje.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 24 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
JA bym stawiał na to, że MX LInux jest  dystrybucja systemu operacyjnego Linux oparty na stabilnej wersji Debiana, a swoją drogą debiana bardzo lubiłem i uważam za godnego polecenia. Intuicyjny, łatwa obsługa błędów, tez typowe problemy z Linuxem łatwiej znaleźć i rozwiązać

Na pewno MX Linux jest stabilniejszy i prostszy, jednak Manjaro może zapewniać więcej "featerów" nowszej generacji, czy takich nowych funkcjonalności, frameworków i zastosowań... kwestia co jest Ci na dany moment potrzebne, jesli jesteś zaawansowanym użytkownikiem linuxa, co po pytaniu wnioskuje że nie- to tym bardziej zaczął bym od MX
+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2021 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Tutaj nie ma dobrej odpowiedzi. Jeśli co chwilę przeinstalowujesz dystrybucje, to wnioskuję, że obie mają wady i nie możesz się zdecydować ani na jedną, ani na drugą. Tak naprawdę to jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, to nie bardzo ma też znaczenie, którą dystrybucję wybierzesz.

Ja np. nie używałem Manjaro, ale słyszałem sporo dobrego. Przymierzam się wypróbować to distro, ale przez brak czasu trochę odwlekam te testy. Natomiast tak jak napisał Wiciorny, MX Linux korzysta z Debiana. Debian jest bardzo stabilnym i bezpiecznym systemem. To właśnie przez dostępność w repozytoriach wielu bardziej wyszukanych programów zdecydowałem sobie wgrać MX Linuxa na mój drugi komputer, który ma już swoje lata. W przypadku openSUSE niektóre programy musiałem budować ze źródeł, bo nie były dostępne w repozytoriach. Z MX Linuxem pracuje się całkiem przyjemnie. Co mnie zdziwiło to fakt, że np. taki Python czy Firefox na MX Linuxie są nowszymi wersjami niż na openSUSE, pomimo że w obu przypadkach mam wgrane najnowsze wydania tych dystrybucji.

+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2021 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Wlasnie obecnie ucze sie programowac w C++ i przyznam ze MX bardziej mi przypadł do gustu prosty i intuicyjny tylko nie wiem jak go zainstaluje juz na stałe nie bedzie tak ze po roku cos sie rozsypie po aktualizacji czy cos w tym stylu znowu o Manjaro czytalem ze wlasnie stabilny i jak sie nie grzebie zbytnio to wieczny. Nie wiem ale chyba postawie na MX wydaje mi sie ze do nauki wystarczy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 507 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...