• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić stronę w kilku wersjach językowych?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
674 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
Jak zrobić stronę w kilku wersjach językowych?

 

Chciałbym aby moja strona internetowa była w dwóch językakach: polski i angielski

Więc tak:

Jak zrobić sprawdzanie który język jest wybrany i odpowiednio wypisywać napis na przyciskach itp.?

 

2 bonusowe : jak zrobić żeby sprawdzić z jakiego rejonu jest człek by automatycznie zmienić język?
komentarz 23 lutego 2021 przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
a własnie jak robić takie subdomeny ?
komentarz 23 lutego 2021 przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
albo dobra, wiem jaki język wyświetlić tylko jak potem zrobić żeby napisy były w innych językach?
komentarz 23 lutego 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
edycja 23 lutego 2021 przez VBService
komentarz 23 lutego 2021 przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
Dzięki :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 lutego 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Poczytaj o internacjonalizacji (i18n). W jakiej technologii będziesz tworzył strone?
komentarz 23 lutego 2021 przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
back-end w php a takto normalnie html
komentarz 23 lutego 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

no właśnie o ten html się rozchodzi. Nie tworzyłem takich stron w czystym JS. Zawsze używałem frameworków (Vue, React lub Angular) Tam wystarczyło pobrać jedną paczkę skonfigurować tłumaczenia w głównym pliku projektu oraz dodać plik z kluczami tłumaczeń. 

Nie wiem jak to wygląda w czystym JS ale tutaj podsyłam przydatne linki:

vanilia-i18n

translating-your-website-in-pure-javascript

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
–2 głosów
odpowiedź 23 lutego 2021 przez D0nt_writ3_t0_m3 Początkujący (340 p.)
Ja osobiście bym gdzieś na stronie bym zamieścił dwa inputy typu radio, dodać do nich w skrypcie JS EventListenerów i w zależności od zaznaczonej opcji uruchamiać odpowiednią funkcję która zamienia w podanych miejscach wyrazy (dużo pisania generalnie takiego żmudnego, nie znam obecnie chyba innego sposobu na zmianę treści strony). Oczywiście dla wygodny polecam wykorzystać JQuery. Problem drugi można rozwiązać z pomocą PHP albo JS, wystarczy użyć w przypadku PHP $_SERVER['REMOTE_ADDR'], w JS wiem że też to jest możliwe ale nie znam takiej funkcji, sam znajdziesz ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez wojtekka Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 766 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Python przez Bartek952 Użytkownik (900 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez SeveTo Nowicjusz (170 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...