• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - Jaka ksiązka jest waszym zdaniem najlepsza ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,987 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Java przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
Cześc, chciałbym sie nauczyc programowania w Javie i zastanawiam się z jakiego źródła powinienem się uczyc.
Umiem całkiem nie źle C++ i podstawy C#/.NET (C# podoba mi się bardziej niż C++)
Rozważałem książki:

http://helion.pl/ksiazki/java-przewodnik-dla-poczatkujacych-wydanie-vi-herbert-schildt,javpp6.htm

http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm#format/e

Jaka jest według was najlepsza książka (lub inna metoda) do nauki podstaw Javy? (Oczywiście najlepszą metodą jest praktyka, ale lubie najpierw zdobyc wiedzę podstawową zanim zaczne kodowac :P)
Chciałbym aby były tam też przykłady praktyczne i wszystko zrozumiale opisane.

Do tego polecacie jakieś dobre środowisko do Javy, coś podobnego do MSVS C# ?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Polecam Java. Podstawy. Sprawdzona książka, zawiera to czego każdy początkujący adept Javy powinien się nauczyć. Do tego środowisko najlepiej Eclipse (NetBeans jest strasznie ciężki ale jeśli ci to nie przeszkadza to możesz go wziąć).
+2 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Ja od siebie polecam: http://helion.pl/ksiazki/java-kompendium-programisty-wydanie-viii-herbert-schildt,javkp8.htm#opis

Dosyć droga książka, ale myślę, że warto. Można ją znaleźć taniej na znanym portalu aukcyjnym.

Pozdrawiam

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)

U mnie wyglądało to następująco: najpierw semestr Javy na studiach (jedynie podstawy). Następnie zacząłem czytać Thinking in Java wyd. 4. Ogólnie uważam, że ta książka jest bardzo dobra, ale jej czytanie nie jest lekkie i przyjemne tak jak w przypadku innych pozycji. Całej nie przeczytałem ale jak czasem coś potrzebuje to zerkam do niej. Reszta to oglądanie różnego rodzaju konferencji, stack overflow, czytanie artykułów no i praca. Co do IDE to najlepsze jest IntelliJ IDEA ale jeżeli ma być darmowe to wybierz Eclipse'a.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 2,079 wizyt
–1 głos
5 odpowiedzi 3,300 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w PHP przez mikwas Początkujący (290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 567 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w JavaScript przez BluK Początkujący (410 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...