• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co polecacie wymienić w pierwszej kolejności?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez kodowiec Początkujący (410 p.)

Witam,

Mam zamiar trochę podrasować swój PC. Kupiłem go w 2016 roku i do tej pory niczego w nim nie wymieniałem. Komputer służy w dużej mierze do grania.

Mój Pc:

Dysk twardy: WD Blue 1TB (HDD)

Zasilacz: Corsair VS 450W CP-9020096-EU 

Procesor: Intel Core i3-6100

Płyta główna: MSI H110M PRO-D 

Pamięć RAM: GOODRAM PLAY Black 8GB [2x8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM]

Karta graficzna: MSI GeForce ® GTX 1050 Ti 4GB OC

 

Chciałbym zapytać co polecacie wymienić w pierwszej kolejności, żeby w miarę komfortowo grać w nowsze gry.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam. 

komentarz 22 lutego 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Procesor. Dwa rdzenie to za mało jak na komputer do grania.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nic tu nie zmieniaj. Przy obecnych cenach GPU to samobójstwo, o ile się coś w ogóle uda znaleźć. Stare i7 i i5 też mają totalnie ceny z d**y. W ogóle to przy tej sekcji zasilania na mobasie i7 prawdopodobnie będzie throttlingować. CPU i GPU są jak najbardziej prawidłowo dobrane i nie ma tu bottlenecka. Jak ceny się uspokoją(o ile koparkowe szaleństwo minie?) wtedy pomyśl nad zmianą całej platformy. Kup sobie SSD, to będzie komp śmigał o wiele lepiej w codziennym użytkowaniu.
komentarz 22 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

Komputer służy w dużej mierze do grania.

a ty mu ssd polecasz , którę o ile zgadzam się przyspieszy generalnie funkcjonowanie, to nie wpłynie na granie..., a kolega raczej w tą strone planuje iśc 

komentarz 22 lutego 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Wiciorny bez SSD coraz trudniej się gra w obecne gry. Doczytywanie się światów i rezygnacja z load screenów swoje zrobiło. 

komentarz 22 lutego 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
...bo ta platforma jest martwa. Nie wiesz jak teraz rynek wygląda? GPU te co ma używane więcej kosztuje niż za nie zapłacił kupując nówkę. CPU kupi jakąś i5, która będzie 10% wydajniejsza od tej i3 i zapłaci za nią 500zł, za tyle można kupić nową i3 o 50% wydajniejszą. Na dzień dzisiejszy po prostu się nie opłaca cokolwiek modernizować w tym configu.
komentarz 2 marca 2021 przez tajfoon Początkujący (250 p.)
Miałem Conan Exiles na HDD (SATA3) i na m.2. Jest różnica, chociaż, nie wiem czy warto do niej jakoś szczególnie dopłacać. A tu nie włożymy m2., tylko zwykłe SSD na SATA, więc różnica będzie mniejsza niż ta, którą zaobserwowałem. Wiele zależy od konkretnej gry. Doczytywanie lokacji, ładowanie ekranów. Jeśli trwają wieki i chcesz to zmienić, SSD pomoże. Jeśli nie to stanowi główny problem, to mając znacznie ograniczony budżet, wolałbym zacząć od cpu i grafiki (ale dostępność i ceny gpu wszystko psują). Mnie niepokoi w w/w zestawie zasilacz o małej mocy. Jeśli chciałbyś włożyć tam porządną kartę, to 450W raczej nie wystarczy. A proces też nie wystarczy na długo. Osobiście rok temu zmieniałem sprzęt z i5 3550 i grafiki dużo słabszej niż Twoja. Mój komputer radził sobie w 1280x1024 z wymagającymi grami przy średnich i niskich ustawieniach. Raz okazał się w ogóle za słaby i było to Space Enginers (tak to się pisało?). Jeśli chodzi o liczbę rdzeni, to gry nie mają dużych wymagań. Ważniejsza moc pojedynczego jaja. Moim zdaniem, quad wystarczyłby jeszcze na długo. Dlatego zalecam taką kolejność: 1. zasilacz, 2. CPU (na 4 rdzenie powyżej 3GHz, im więcej, tym lepiej) + odpowiednie chłodzenie (w zależności od procesora), 3. karta graficzna, i dopiero po niej wstawiamy 4(?). SSD, chyba, że już teraz widzisz, że potrzebujesz tego. to zacznij od dysku,. 5. RAM. I tu uwaga; jeśli dobrze rozumiem, masz teraz 2x8, czyli 16 GB. To wystarczy. Szybkość tych kostek jest ok. Pasuje do reszty, a w przypadku nawet nowszych procesorów Intela, szybkość pamięci nie jest aż tak kluczowa. Jeśli kupisz AMD z ostatnich lat, to co innego. Wtedy celuj w min. 3000 MHz i CL16. tylko pamiętaj o kupnie mocnego chłodzenia (nie trzeba dużo wydać, Fera 3 za blisko 100 zł, zwykle wystarcza).
Co do cen CPU... Intel jest drogi, bo jest dobry (uprzedzając fakty: aktualnie mam Ryzena!). Spójrzmy co ludzie wyprawiają przy OC zabytkowego i5 2500K. To ma ~10 lat, a u niektórych wciąż stabilnie śmiga w ponad 4GHz. W życiu nie słyszałem o tak porządnie zrobionym AMD.
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2021 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Zależy od budżetu, lecz możesz zmienić podstawkę, karty graficznej nie wymienisz, chyba że używana. Przy obecnych cenach nie ma sensu.

Podstawka koszt około 2k https://www.x-kom.pl/lista/yexa5rg7u

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Fifio Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...