Przeglądając kurs c++ natrafiłem na taką informację- Przeanalizuj jednak dobrze powyższy przykład - zawiera on bardzo ciekawą obsługę dodawania elementów do tablicy. Mój obecny stan wiedzy mówi mi że po rozpoczęciu kompilacjii programu liczba elementów w tablicy musi być ustalona no chyba że użyjemy
int *wskaznik= tablica
tablica= new int [liczba elementów]
Funcja o której przeczytałem wygląda tak:
int dopisz( int iLiczba, int tablica[], int ile )
{
tablica[ ile ] = iLiczba;
ile++;
return ile; //zwraca ile jest elementów po dodaniu nowego
}
int main()
{
int liczbaElementow = 0;
int tablicaLiczb[ 10 ];
wyswietl( tablicaLiczb, liczbaElementow );
liczbaElementow = dopisz( 123, tablicaLiczb, liczbaElementow );
wyswietl( tablicaLiczb, liczbaElementow );
Czy jest to koleiny sposób na dopisywanie elemntów do tablicy po kompilacji programu.
( Pytanie może być głupie ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo kod mi niewiele mówi)