• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przenoszenie plików w konsoli Windowsa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
503 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2021 w Inne języki przez Froz3n Nowicjusz (130 p.)
Witam. Od jakiegoś czasu bawię się z programowaniem w batch'u i zastanawiam się jak, znając ip innego komputera mógłbym przesłać na niego swoje katalogi. Próbuję nieco z komendami net share, ale coś słabo mi idzie... Dodam, że zależy mi na wykonaniu takiego przesłania tylko i wyłącznie z poziomu konsoli Windowsa, dlatego wchodzenie w eksploratora plików i udostępnianie plików nie wchodzi w grę, chyba że z poziomu konsoli :)

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc, pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2021 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
komentarz 21 lutego 2021 przez Froz3n Nowicjusz (130 p.)
Żaden z filmików, czy forów nie odpowiada na moje pytanie, w każdym jest używany eksplorator plików
komentarz 21 lutego 2021 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
edycja 21 lutego 2021 przez VBService

A inne linki surprise
pod "filmikami" masz link do np.:  wink

Copy files to network computers on windows command line

i tu jest polecane np. m. in. bardzo "ciekawe" polecenie

 

1
komentarz 21 lutego 2021 przez Froz3n Nowicjusz (130 p.)
Cóż... na linki pod filmikami nie patrzyłem akurat... Dziękuję bardzo za pomoc :) kurczaczki... taka błahostka, a tyle się naszukałem :D
komentarz 21 lutego 2021 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
edycja 22 lutego 2021 przez VBService

Jest taki (nie oficjalny) trik, że za pomocą vb script (Shell, WMI, FSO itp.) i javascript (Vanilla js, jQuery itp.), można wydawać polecenia do cmd, odbierać wyniki i wyświetlać za pomocą hta (HTML Application - coś jak Elektron itp. ) (html5, css3, font-awesome) w okienku. (I to wszystko można edytować, choćby w notatniku). Obsługa hta jest "wbudowana" w system windows nic nie trzeba instalować.  wink

komentarz 22 lutego 2021 przez Froz3n Nowicjusz (130 p.)
Super wiedzieć! Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Połowę z tych rzeczy muszę pierw wygooglować, ale myślę że gdy już to zrobię bardzo się przyda :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z komputerami, nigdy się tym nie interesowałem i jedyne co umiałem to grać. Teraz zaś zobaczyłem w tym potencjał i odkryłem, że mam nawet coś w rodzaju pasji przejawianej właśnie do komputerów. Zacząłem więc właśnie pisać jakieś proste wirusy, oczywiście nieszkodliwe, testuję na moim bracie :D w większości to jakieś zamulacze, oczywiście nie chcę nikomu zaszkodzić - cele czysto edukacyjne, fascynuje mnie jeno środowisko programów komputerowych, zacząłem uczyć się Javy, w tym js, mówi mi coś Vanilla i JQuery, ale muszę się jeszcze doedukować, by w pełni to zrozumieć :) Gdybyś miał jeszcze jakieś rady będę zań bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam
komentarz 22 lutego 2021 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
edycja 22 lutego 2021 przez VBService

Mam dla Ciebie zadanie jak chcesz. Oczywiście rób to na testowych danych utwórz katalog na dysku nie systemowy (na partycji innej niż systemowa) a w nim żeby było trudniej podkatalogi a w nich jak chcesz żeby było trudniej podkatalogi (do tego zadania możesz napisać skrypt, program - żeby nie tworzyć tej struktury katalogów ręcznie i w razie pomyłki możesz łatwo odtworzyć dane do testów wink ). Do tak utworzonej struktury katalogów skopiuj dane losową ilość plików w katalogach (różnego rodzaju txt, png, jpg, mp3, mp4 itp.) - też można to zrobić za pomocą skryptu, programu (c++, c#, batch, vbs itp.) na koniec pokaż bratu tak "zrobione" foldery z pikami. Teraz napisz skrypt, program (j.w.), który "USUNIE" wybrane pliki tak, żeby jak pokażesz bratu ponownie foldery nie mógł stwierdzić, które pliki zostały "USUNIĘTE".  wink Ciekawe jak sobie poradzisz - dobry "haker"  wink jak przejmuje "kontrole" nad komputerem, plikami - użytkownik nie ma o tym "zielonego". pojęcia (zaciera dobrze ślady swojej działalności), albo po bardzo długim czasie zorientuje się, że coś jest nie tak.

Dobrym treningiem jest napisanie własnego keylogger-a.

 

Polecam ten kurs:  Kurs Javascript dla super bohaterów

Polecam te darmowe pdf-y: Programming Notes for Professionals books

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 509 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,280 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...