• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję (bardzo) niedrogiego sprzętu do pisania... książek

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
585 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Cześć!
Szukam jakiegoś niedrogiego sprzętu do napisania książki. Potrzebuję klawiaturę, wyświetlacz, i coś na czym da się zainstalować MS Word lub inną nadającą się do pisania aplikację. Chciałbym, żeby było to jak najbardziej mobilne rozwiązanie. Budżet to około... Hm... 500 zł? Lepiej nawet mniej. 

Myślałem o jakimś używanym małym laptopie/netbooku, ale trudno znaleźć coś z wygodną klawiaturą. Drugą opcją był używany tablet i klawiatura RK61 mini (Aliexpress)(YouTube), ale też nie jestem przekonany.

Macie jakieś pomysły? Może jakieś konkretne modele używanych netbooków? Nie musi to być Windows. Może coś na czym zainstaluję Linuxa?

Pozdrawiam

P.S. To nie ja zamierzam napisać książkę. Szukam dla kogoś :)

1
komentarz 20 lutego 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Telefon, google docs i klawiatura. Suma, to właściwie cena klawiatury.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 lutego 2021 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Najtaniej jak się da:

  • dowolny laptop z tych tańszych, być może autor już taki posiada
  • wgrać darmową, popularną dystrybucję Linuxa
  • do pisania książki zainstalować darmowego LaTeX-a (odradzam używanie MS Worda to pisania większych dokumentów)
1
komentarz 20 lutego 2021 przez VBService Ekspert (251,270 p.)

i wygodna zewnętrzna klawiatura podpięta po usb lub bezprzewodowa. wink

+2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2021 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Starszy model biznesowy powinieneś kupić do 500 zł
komentarz 2 marca 2021 przez tajfoon Początkujący (250 p.)
Też tak uważam. trzeba tylko pamiętać o tym, że sprzęt może "przymulać". Dlatego warto mieć (przy Windows 10) min. 8 GB RAM. Jeśli chodzi o dysk, to zalecam kupić pendrive za 50 zł i co jakiś czas zapisywać na nim aktualną wersję dokumentu/ów. tak dla bezpieczeństwa. Chmura też jest niezłym rozwiązaniem, ale uzależnia autora od internetu. Trzeba też zastanowić się, czy wolimy mieć duży ekran (widzimy więcej tekstu bez przewijania, co może mieć duże znaczenie),i klawiaturę, czy wszystko bardziej "kieszonkowe'. Jeśli chodzi o tablet, nie sądzę by to było wygodne rozwiązanie. Aczkolwiek osobiste przyzwyczajenia mogą wypaczać moją ocenę. No i ewentualny ekran dotykowy można mieć w laptopie, gdzie można go wyłączyć (nie jestem pewien, czy na tablecie też zawsze się da?).U mnie w pracy nawet mucha lądując na ekranie z nie zablokowanym dotykiem umie ukraść kursor. Irytujące ;) Jeszcze jedno: w żadnym wypadku nie należy kupować błyszczącego ekranu. Rzeczywistość podważa wszystkie hasła reklamowe nt. braku refleksów na błyszczących monitorach.
+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2021 przez imagim Obywatel (1,130 p.)
Jesli chodzi o klawiatury to generalnie ThinkPady biją wszystko na głowe, mysle ze jakiegos starszego z serii X dalo by sie znalesc w tej cenie. Niestety ogolnie to ceny laptopow se teraz nienormalne, sam mam w domu 3 laptopy. I dla przykaldu X1 Carbon ktorego kupilem uzywanego w 2017 roku za 1300 kosztuje aktualnie uzywany 1300... Za to rok temu w marcu  kupiłem w AMSO ThinkPada x250 za 714zl z dostawa, aktualnie ta sama specyfikacja w tym samym sklepie kosztuje 1200zł. Wg mnie to jest nienormalne co sie stalo na rynku uzywanych/polesingowych laptopow przez prace\nauki zdalne.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,646 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 164 wizyt
pytanie zadane 19 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez stanislawruszkowski Obywatel (1,310 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...