• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompatybilność podzespołów komputerowych

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
389 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez skymusic0909 Nowicjusz (150 p.)

Witam ,

Mam pytanie dotyczące podzespołów i ich kompatybilności. Chcę zakupić zestaw komputerowy (https://www.x-kom.pl/lista/d9jgqjggw), ale chciałbym mieć obudowę rgb--->( https://www.x-kom.pl/p/547682-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1v-evo-tg-argb.html) ale nie umiem dobrać płyty głównej i chłodzenia rgb. Proszę o pomoc oraz poprawki w zestawie. Nie ma karty graficznej w zestawie ale narazie integra wystarczy? Planuje zakup karty graficznej w późniejszym czasie

Zestaw:

Intel Core i5-10400

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000

Patriot 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Viper Elite Grey

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 lutego 2021 przez Szabranigdo Obywatel (1,370 p.)
Z doborem płyty raczej nikt ci nie pomoże ze względu na duży rozrzut cenowy ale przedstawię ci ogólną zasadę to będziesz wiedział na przyszłość ja do tego podejść. Zacząłeś od konkretnego procesora. W google wpisujesz jego model i odnajdujesz na stronie producenta z jakim gniazdem współpracuje. I tutaj na stronie producenta masz w tabeli

Package Specifications.       wiersz       Sockets Supported    FCLGA1200

Ciebie akurat interesuje te 1200 :)

Teraz już wiadomo że płyta musi posiadać takie gniazdo. W sklepie internetowym filtrujesz płyty z takim gniazdem. Jeśli cię jakaś zainteresuje to wchodzisz na stronę producenta tej płyty. Ponownie odnajdujesz model i pobierasz jej specyfikacje a tam już jasno jest opisane jakimi złączami dysponuje. Wg. tych złącz dobierasz resztę podzespołów. Dopiero po dobraniu ich wszystkich obliczasz jakiego zasilacza potrzebujesz. Dlatego z góry zastanów się o jakiej karcie myślisz a tym bardziej jeśli ma być ich więcej bo one sporo energii "zjadają". I zasilacza nigdy nie dobieraj "na styk". Co do chłodzenia. No cóż najlepiej markowe. Warto mieć pewność że nie składały tego małe zwinne rączki w garażu gdzieś na dalekim wschodzie bo to się może skończyć sporymi szkodami. Kolejne pytanie - czy wystarczy karta zintegrowana? Tak. Wystarczy. Do wyświetlenia filmu / Windowsa / zagrania w pac man'a. Wracając do doboru płyty. Musisz się konkretnie zastanowić co będziesz podłączał do niej w przyszłości a to znowu wskazuje ilu i jakich złącz będziesz potrzebował. Zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Na podstawie tego co podałeś i jakie będzie przeznaczenie tego komputera nawet na siłę ciężko jest dobrać jakiś model płyty.
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2021 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
do jakiej kwoty cały zestaw ? bez grafiki
komentarz 20 lutego 2021 przez skymusic0909 Nowicjusz (150 p.)
Do 2000
komentarz 20 lutego 2021 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
W zależności od grafiki wydaje mi się że 500 W zasilacz w brązie to trochę mało, wg mnie dobry zasilacz to podstawa, bo jak coś pójdzie nie tak to wypali Ci połowę komputera a z płytą główną to może Gigabyte Z490M najbardziej okrojona i najtańsza z rodziny
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2021 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/yexa5rg7u o ile posiadasz jakąś grafikę, jeżeli nie to wymiana procesora na wersje bez F.

Jeżeli chcesz taniej możesz zostać przy chłodzeniu box.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 288 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 226 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...