• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy te podzespoły będą dobrze współpracować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
150 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Garon Nowicjusz (120 p.)

Witam

Planuje składać komputer, wstępnie dobrałem podzespoły ale wolę zapytać o zdanie kogoś kto wie więcej od mnie.

 

podzespoły:

  • be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze

  • MSI B450 GAMING PLUS MAX

  • GOODRAM 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 IRIDIUM

  • AMD Ryzen 3 1200

  • SilentiumPC Signum SG1 TG

  • dysk 500gb HDD i 500 M2

  • w przyszłości karta graficzna gtx 1060 3gb lub gtx970 4gb tu proszę o poradę

I czy w przyszłości jest sens zmieniać procesor na jakiegoś ryzen 5 ? Początkowo ryzen 3 1200 z zintegrowaną grafiką bo budżet mam ograniczony.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2021 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Docelowo do czego ten komputer będzie używany?

Nie jestem jakimś gigantycznym znawcą od razu mówię, ale wydaje mi się, że zasilacz 500W na takie podzespoły jest trochę za mocny. Ale ręki sobie nie dam obciąć. Płyta główna nie wiem czy teraz takie ceny czasem nie są, ale też wydaje mi się za dobra na ten komputer (patrząc na tą cenę). Może jakoś upuścić trochę z innych części i zobaczyć, czy nie starczy wtedy na jakiś lepszy procek?
komentarz 17 lutego 2021 przez Garon Nowicjusz (120 p.)
Tak jak pisałem procek jest tymczasowo bo potrzebuje czegoś z zintegrowaną grafiką.
komentarz 17 lutego 2021 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Aa dobra wybacz, moje niedopatrzenie. A do czego chcesz używać ten komputer tak wgl? Tylko gry?
komentarz 17 lutego 2021 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
I tak wgl, nie lepiej poczekać trochę i kupić od razu z lepszym procesorem i kartą graficzną? Bo jednak kupywać na chwilę, a potem używkę sprzedawać to i tak trochę jednak straty finansowej będzie. Chyba że ta "chwila" będzie trwała z rok czy dwa, wtedy rozumiem.
komentarz 17 lutego 2021 przez Garon Nowicjusz (120 p.)
Głównie gry i grafika 3d. I ta chwila to faktycznie około rok lub trochę więcej.
komentarz 17 lutego 2021 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
No jak grafiką się będziesz zajmować, to jednak będzie porządnie obciążony komputer na tych podzespołach. Ale no jak wyjścia nie masz to ostatecznie jakoś to na nim przetrwasz.
komentarz 17 lutego 2021 przez Garon Nowicjusz (120 p.)
Ta grafika no nie jakaś zawansowana a docelowo tak jak pisałem jakiś ryzen 5 i grafika pewnie gtx 1060.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Pioterer Początkujący (280 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...