• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pomoc w skalowaniu formularza Bootstrap form

Object Storage Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w HTML i CSS przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
zamknięte 17 lutego 2021 przez Wiciorny

Hej, jako że no moje wątłe doświadczenie z bootstrapem i stylowaniemprzysporzyło mi nieco problemu z responsywnośćią i osiągnięciem zamierzonego efektu>
Tłumacze, chciałbym aby formularz odpowiednio się skalował względem zmniejszania tzn jeśli miejsca zabraknie to elementy nie powinny się składać pojedynczo a chciałbym żeby od razu składały się jak w grid systemie czyli kiedy wszystkie są  jakby one line.
Problem jest taki, że aktualnie przy zmniejszaniu pola input są pojedynczo składane, jednak chciałbym żeby dla każdego  inline-form składało się już całkowicie 

To jest kod: 

<div class="formatka">
    <div class="form-group-row">
        <div class="form-row form-row-title py-2">Example Title:</div>
        <div class="form-inline form-row">
            <label class="col-form-label" for="exampleField1">Example Label:</label>
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField1" class="form-control" placeholder="Enter text">
        </div>
        <div class="form-inline">
            <label class="col-form-label">Example Label:</label>
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField2" class="form-control" placeholder="Enter text">
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField3" class="form-control" placeholder="Enter text">
        </div>
        <div class="form-inline form-row">
            <label class="col-form-label" for="exampleField4">Example Label:</label>
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField4" class="form-control" placeholder="Enter text">
            <label class="col-form-label" for="exampleField5">Example Label:</label>
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField5" class="form-control" placeholder="Enter text">
        </div>
        <div class="form-inline form-row">
            <label class="col-form-label" for="exampleField6" text="">Example Label:</label>
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField6" class="form-control" placeholder="Enter text">
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField7" class="form-control" placeholder="Enter text">
            <input type="text" name="nazwa" value="" id="exampleField8" class="form-control" placeholder="Enter text">
        </div>
    </div>
</div>
.formatka {
    flex: 1 1 auto;
    padding: 1.5rem;
    margin-right: 0;
    margin-left: 0;
    position: relative;
    border: solid var(--color-lightgrey) .1rem;
    display: inline-grid;
}

Generalnie dopiero kiedy wszystkie elementy maja najmniejszy rozmiar przyjmujeą zamierzony efekt wyświetelnia 
chciałbym żeby to miało miejsce za każdym razem dla odpowiedniej sekcji, natomiast w przypadku powolnego skalowania ucina mi po prostu input- podspód a nie tworzy czegoś takiego co na zdjęciu 

komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem: w oparciu o siatkę bootsrapową  z wykorzystaniem podyfikacji zależnej od media-query i skalowania
komentarz 16 lutego 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Może głupie pyta ale czemu nie korzystasz z gotowych rozwiązań B?
komentarz 16 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
bo układ który jest mi potrzebny jest nie-osiagalny, też nie ukrywam ja jestem backendowcem i nie za bardzo potrafie użyć systemów bootsrapa
komentarz 16 lutego 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Narysuj w Paintcie jaki chcesz układ. Bo z kodu nie chce mi się domyślać.

Inaczej nie wiem jak Ci pomóc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2020 w HTML i CSS przez czt1220968 Użytkownik (810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2017 w HTML i CSS przez zbrzyzny Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 271 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...