• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak napisać dodawarkę ogłoszeń PHP?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2021 w PHP przez gambi Początkujący (350 p.)
Uczę się programowania, troszkę poznałem już PHP, SQL. W ramach nauki chciałbym sobie usprawnić trochę życie i napisać automat dodający ogłoszenia. Poczytałem trochę o CURLu, prosty formularz jestem w stanie wypełnić i ewentualnie dodać zdjęcia. (problem pojawi się pewnie przy kilkuetapowych formularzach, captchach etc.)

I teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych osób, jak się do tego zabrać? Czy za pomocą curla da się coś takiego stworzyć? Ewentualnie jak inaczej?

Chciałbym zeby taka dodawarka dodawała takze do duzych serwisow typu olx, sprzedajemy, gratka. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Jeśli formularz jest podzielony jest na kilka etapów to najprościej jest to zebrać w całość po stronie użytkownika i dopiero jak całość zostanie wypełniona to wysłać to na serwer. Co do serwisów aukcyjnych, musiałbyś mieć dostęp do ich API, a to raczej nie jest możliwe.
komentarz 15 lutego 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Dlaczego nie jest możliwe? Olx Api

komentarz 15 lutego 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
No to mamy jedno, jeszcze coś tam ma Allegro, ale jak z tymi innymi to nie wiem.
komentarz 15 lutego 2021 przez gambi Początkujący (350 p.)

@Bartx,
 Ok, Olx ma api, ale umożliwia dodawanie tylko do wybranych kategorii.

Np. sprzedajemy.pl nie udostepnia api chyba?

Gratka widzę udostępnia.

To jak serwis nie udostepnia api to nie dodam ogloszenia automatycznie? Nieraz widzę na forach czy w zleceniach że ktoś zleca napisanie automatu do dodawania na olxa czy sprzedajemy etc.

Albo wiem że działają takie strony które dodają ogłoszenia np do 100 różnych portali. To oni ręcznie te ogłoszenia dodają?

komentarz 15 lutego 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Jeśli traktują to jako swoją pracę i jest w to zaangażowane parę osób no to nie będzie większych problemów żeby wystawić 100 ogłoszeń.

Natomiast większość dużych serwisów ma api i musisz po prostu poszukać lub skontaktować się z ich przedstawicielami.
komentarz 15 lutego 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)

@gambi, Da się oczywiście obejść brak API, na przykład tworząc skrypt który wypełnia danymi istniejący formularz na ich stronie, ale to jest karkołomne.

komentarz 15 lutego 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Ale czy taki skrypt da sobie radę z reCaptchą Googla?
komentarz 15 lutego 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Najprawdopodobniej nie.
komentarz 15 lutego 2021 przez gambi Początkujący (350 p.)
Nie wiem:P To ja sie pytam jakie są ewentualnie sposoby:) Ale w formularzach dodawania rzadko jest captcha;) Nie wiem popróbuję z tym curlem;) Gdzie sie da stworzyc taki dodawacz to stworze:) Reszta będzie w trybie ręcznym najwyżej.
komentarz 15 lutego 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Jeśli nie ma captchy, to można próbować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 922 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w PHP przez dido Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
pytanie zadane 16 września 2020 w PHP przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 462 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w PHP przez malyGostek Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...