• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kolorowe paski na ekranie laptopa, uruchamianie w trybie awaryjnym nie mozna go włączyć.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
671 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuq Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam laptopa toshiba satellite l505-138, na przy uruchamianiu na ekranie pojawiaja sie kolorowe pasy, gdy ruszam matryca nic sie nie zmienia, na wyjsciu vga na monitorze takze to samo. Druga sprawa to laptop od razu przechodzi w tryb awaryjny i nie da sie go po prostu uruchomic. Jesli chodzi o pasy, podejrzewam karte graficzna a jak wejsc do pulpitu.
komentarz 13 lutego 2021 przez niezalogowany

podeślij screena tego zjawiska proszęsmiley

komentarz 13 lutego 2021 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)

@Neearuuq,
miałem kiedyś podobny problem. Problemem była karta graficzna, którą wymieniłem i wszystko wróciło do porządku.

komentarz 13 lutego 2021 przez Neearuuq Nowicjusz (120 p.)
W biosie problem rowniez wystepuje, podejrzewalem sterowniki od karty ale teraz jestem prawie pewny ze padla cala karta. Pytanie tylko czy oplaca sie wymieniac karte, czy odzyskac dane z dysku i kupic nowego laptopa. Dzieki za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez fezzy Nowicjusz (240 p.)

Cześć! Mam podobny problem co kilka miesięcy z moim notebookiem. Wszystko pięknie działa, a nagle pojawiają się kolorowe paski, lub przeróżne znaczki, same zera, czarny ekran, itp. po czym najczęściej zawiesza się. W moim przypadku przez wysoką temperaturę dochodzi do przerwania połączenia układu BGA karty graficznej z płytą. W komputerze mam możliwość wymiany samej karty graficznej, co też kiedyś zrobiłem, ale ta druga podziałała 3 miesiące i było tak samo. Komputer jest już stary, ma z 12 lat i nie opłaca mi się do niego dokładać, a przez ten czas chyba z 8 raz naprawiłem kartę domowym sposobem, a mianowicie przy pomocy opalarki. :D W skrócie wygląda to tak: demontuje układ chłodzenia procesorów, na największy klucz nasadowy jaki posiadam, czyli 32 owijam odpowiednio rozciętą puszkę po energetyku w kształcie prostokąta, następnie metalową opaską skręcam, całość układam na procesorze karty nasadką do dołu i stopniowo podgrzewam przez chwilę opalarką. Po ostudzeniu składam komputer do kupy i działa na kolejne kilka miesięcy. Jeśli nie chcesz bawić się w to tak jak ja to możesz zanieść do serwisu na tzw. "reballing", lub wymianę układu BGA na nowy, ale to trochę kosztuje. Możesz też kupić sprawną kartę graficzną o ile komputer nie posiada zintegrowanej karty z płytą główną. Poniżej przesyłam krótki filmik jak to wykonuję.

Jak naprawić kartę graficzną domowym sposobem

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 551 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,298 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,378 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...