• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

przekwalifikowanie się na programistę

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
916 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Malgosia Użytkownik (610 p.)
zmienione kategorie 13 lutego 2021 przez Arkadiusz Waluk
Czy po 40 tce jest jeszcze szansa na przekwalifikowanie się na programistkę. Proszę o życzliwe odpowiedzi.
1
komentarz 13 lutego 2021 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

Cześć,

pod tym linkiem znajdziesz wypowiedź człowieka, który od lat siedzi w tej branży i jest właścicielem pewnej firmy i w ostatnim czasie często odpowiadał na takie pytania.

https://www.youtube.com/watch?v=Bv_Yhpb-EFM

Pozdrawiam,

Nelson

1
komentarz 13 lutego 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
edycja 13 lutego 2021 przez maciej.tokarz
@Malgosia - mam lat 50, a od niespełna trzech pracuję jako programista. Fakt jest taki, że nie przyszło to znikąd, zanim zacząłem szukać pracy, byłem autorem projektów w Silverlight, WPF czy wcześniej w MS Access. Obecnie Angular jest moją domeną. Zatem... MOŻNA!

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Myśle że tutaj największym problemem jest czas
Trzeba spędzić wiele godzin w wolnym czasie na nauke wszystkiego, żeby w ogóle dostać sie do jakiejkolwiek pracy
Po czym trzeba nadal spędzić mase godzin na nauce w wolnym czasie

Wiele osób odpuszcza sobie jeszcze przed znalezieniem pracy, albo trafia do jakiegoś januszexu w którym się zatrzymuje, bo już nie mają siły żeby w wolnym czasie się uczyć

Jak ktoś jest młody, chodzi do szkoły albo studiuje, to zazwyczaj ma więcej czasu i energii niż ktoś, kto pracuje na pełny etat plus ma rodzine i dom do utrzymania

Kolejna kwestia to predyspozycje - myśle że problemem tutaj nie jest sam wiek, tylko sposób myślenia, patrzenia na świat
Znam mase osób które po prostu nie mają odpowiedniego sposobu wyobrażania sobie pewnych rzeczy - troche tak jak z matematyką, są osoby które mają problemy z geometrią przestrzenną, albo tak jak z orientacją w terenie w przypadku geografii, tak samo w programowaniu potrzebujesz pewnych umiejętności wyobrażania sobie różnych rzeczy, żeby zajść dalej niż podstawy podstaw
Trudno byłoby zostać przykładowo geodetą, jeśli ma się problem z odruchowym ustaleniem gdzie jest północ (w dzień), albo z wyobrażeniem sobie gdzie aktualnie znajduje się na mapie

Dlatego większość osób którym przebranżowienie się udaje, to osoby które wcześniej pracowały przy czymś technicznym - bardzo dużo jest ludzi z doświadczeniem w okolicach elektroniki, automatyki, mechatroniki, robotyki
Niekoniecznie dlatego że te kierunki są ze sobą powiązane, po prostu w tych kierunkach jest wymagany ten sam sposób wyobrażania sobie pewnych rzeczy, oni już go mają, więc mają większą szansę na sukces
Tak samo są ludzie którzy wiele lat pracowali jako nauczyciel polskiego w szkole, a później zmieniają branże na programowanie, części z nich się udaje, ale wielu odpuszcza bo "to nie na ich głowe"
+2 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Jest szansa, przebranżowić się zawsze można. Czy warto? Ciężko powiedzieć, bo biorąc pod uwagę czas jaki to zajmie, też ilosć teraz ludzi którzy to robią i w ogóle ilość programistów + najbardziej istotny problem  "JUNIOR SSZUKA PRACY I PROBLEM MA ZE ZNALEZIENIEM", to może być niekolorowo.
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Tak, ja zmienialem zawod po 8 latach pracy w budownictwie, mój tata w wieku 40+, oboje poszliśmy w inf, także wszystko możliwe:) w tej branży wiek jest mało istotny.
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2021 przez niezalogowany

Jestem w Trakcie... tj przeobrażam się laugh Myślę że Wszystko zależy od Ciebie Malgosia .Ucz się chłoń wiedzę i praktykuj! Szanuj czas i nie zważaj na "hamulcowych" których jest miliony!(Niestety)angry. Nie wierzę że się nie powiedzie wink.Ja mam niespełna 40 a zmieniałem branże dwa razy teraz atakuje po raz trzeci ...

"Twardą skałę drąży miękka woda. Samą Penelopę zdobędziesz, wytrwaj tylko."

- Publius Ovidius Naso (43 p.n.e. - 17 lub 18 n.e.)

 

 

 

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Moim zdaniem, jeżeli Cię to interesuje to idź w tym kierunku. Zajmując się tym na co dzień z pasji, tak czy inaczej w końcu osiągniesz poziom który pozwoli Ci podjąć pracę w tym zawodzie, ale ile czasu to zajmie jest kwestią dosyć indywidualną.
komentarz 13 lutego 2021 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
A co jeśli ktoś nie zajmuje sie tym z pasji?
komentarz 13 lutego 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Nic, po prostu jak Cię coś kręci to zazwyczaj lepiej Ci się tego uczy i tyle.
1
komentarz 13 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@marcin99b,to zanim zacznie to robić, już straci sens... w sensie, jesli tego nie lubi nie polubi to nie bedzie programiastką :) DOBRĄ lub zbyt długo... pasja nie zawsze musi iść ztym, że się coś lubi  tak bardzo 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 796 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 807 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...