• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Radeon rx6900xt czy RTX 3080? [DO GIER]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ibisz Nowicjusz (210 p.)
Cześć!

Przymierzam się do kupna karty graficznej.

Myślę nad Radeonem 6900xt, a RTX 3080.

Mam monitor 34" 4K, szukam karty, która pociągnie nowe tytuły przez te kilka lat.

Jaką z tych kart wybralibyście dla siebie? I dlaczego?

Myślałem również nad 3090, natomiast wychodzi chyba najmniej korzystnie jeżeli chodzi stosunek cena/jakość.

Pozdro;-)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
3090 kompletnie się nie opłaca do gier, do AI / ML/ DL - tak, ale do gier słabo wypada.

Jak masz procesor AMD Ryzen to wziąłbym Radeona - lepsza współpraca. Jak masz CPU Intela - to wziąłbym co tańsze :) i przede wszystkim dostępne, bo teraz wiadomo jaka jest sytuacja. Niedługo będzie 3080 TI z 12 GB VRAM.
komentarz 12 lutego 2021 przez Ibisz Nowicjusz (210 p.)
Dzięki za odpowiedź:)

Wiem, ale na 3080 Ti nawet nie czekam, skoro ma wyjść w kwietniu, a kolejki pewnie będą na kolejne pare msc.

Mam CPU Ryzen 9 5900x.

Jeżeli chodzi o vram, to 6900xt ma 16gb, więc na tej płaszczyźnie, to chyba zwycięzca.

Głównie sugeruję się tym porównaniem:

https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare/amd-radeon-rx-6900-xt-vs-nvidia-geforce-rtx-3080/

Myślisz, że będą widoczne różnice pomiędzy tymi dwoma kartami np. w Ray Trackingu?:-)
komentarz 12 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
O wydajności Ray Tracingu się nie wypowiem. Nawet jeśłi NVIDIA będzie szybsza w RT to czy zauważysz różnicę? Zapas VRAM z kolei może być na plus, szczególnie w przypadku nadchodzących tytułów. Niedługo 4K to będzie standard i wielkość RAM będzie miała większe znaczenie niż liczba RT cores.

Poczytaj o współpracy kart z nowej generacji AMD z nowymi procesorami AMD. Osobiście  wziąłbym Radeona, mając najnowszego "Ryżego Donka" na płycie głównej.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

RTX3080 na ten moment ciężko jest dostać, więc chyba zostaje PowerColor Radeon RX 6900 XT 16GB GDDR6

Choć cenowo też nie jest atrakcyjnie.

komentarz 13 lutego 2021 przez Ibisz Nowicjusz (210 p.)
Rozważam 3080 z rynku wtórnego i radeona 6900xt ze sklepu, natomiast chodzi mi o to, czy są zauważalne różnice pomiędzy nimi jeżeli chodzi o np. gry i 4K w monitorze 34", czy są to raczej różnice stosunkowo niewielkie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 3 marca w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 378 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,639 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...