• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opłacalność starych podzespołów.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez jaqb Początkujący (430 p.)
Witam,

Mam pytanie odnośnie mojego leciwego już sprzętu ASUS K50IJ. Otóż ostatnio dokupiłem mu dysk SSD, wymieniłem pastę na taką w miarę sensowną i po tych zabiegach laptop nie działa tak jak bym sobie życzył. Służy on głównie do przeglądania internetu. Myślałem nad zakupem RAMU 667MHz, bo tylko takie jest w stanie obsłużyć, i czy będzię to dawało jakieś lepsze rezultaty, czy raczej nie opłaca się w to za bardzo bawić.
komentarz 12 lutego 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Skoro służy głównie do internetu to jakie masz z nim problemy? Może zrób porządki w sofcie a nie w hardware :)
komentarz 12 lutego 2021 przez jaqb Początkujący (430 p.)
Dysk jest nowy, nie zaśmiecony, nowy soft :D
komentarz 14 lutego 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zmień system na Linuxa. Taki AntiX ma wymagania windowsa XP i wszystko na nim śmiga.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2021 przez Szabranigdo Obywatel (1,370 p.)
Widziałem specyfikacje tego lapka i zakładam że masz tam zainstalowany Win7 i 2 gb ram. Taka ilość była za mała dla tego systemu kiedy Microsoft oficjalnie się z nim żegnał. Jeśli korzystasz z bankowości na tym lapku, przechowujesz tam jakieś ważne dokumenty itp. to poważnie przemyśl kwestie bezpieczeństwa swoich danych. Ale jeśli tylko i wyłącznie przeglądasz internet to już sam musisz to sobie przekalkulować. Jest jeszcze kwestia kompatybilności starego systemu z nowymi technologiami. Osobiście bym wolał choćby jakąś używkę i5 / 8gb / win10 sprawdzoną z pewnego źródła niż inwestować w tego ale to już kwestia twojego portfela.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 520 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...