• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy/nauka programowania na start

Object Storage Arubacloud
+1 głos
719 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Matek1924 Początkujący (300 p.)
Witam

Jestem na kierunki TI i chciałbym się na nauczyć programowania (z kwalifikacji inf 04)

Macie jakieś kursy na start

od czego zacząć jakieś rady
komentarz 11 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Zacznij najlepiej od podstaw jakiegoś języka niższego poziomu takiego jak python lub c++.  Dopiero wtedy wybierz czym dokładnie chcesz się zajmować.
1
komentarz 11 lutego 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
C++ językiem niższego poziomu? :o
komentarz 11 lutego 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Przy C++ da się to na siłę uzasadnić, ale python?
3
komentarz 11 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@CubeStorm, matko bosko zacznij od łatwego języka "C++" no naprawdę :D taka kobyła i moim zdaniem jeden z trudniejszych, szczególnie mówiąc o zrozumieniu a nie klepaniu dla klepania. 
Fakt uczy "programowania ogółem", można fajnie zrozumieć algorytmy, wskaźniki, ogólnie działanie na pamięci etc. ale to nie jest PROSTE ani nie jest  szybkie 

komentarz 11 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Python jest bardziej nowoczesnym zastępcą c++, trudno, zacząć od języków wysokiego poziomu bo co z tego że szybko wszystkiego się nauczysz jak nie będziesz wiedział dlaczego to działa.

C++ nie jest językiem niskiego poziomu, jednak jest bardziej niskopoziomowy niż języki skryptowe @CubeStorm
komentarz 26 lutego 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja zaczynałem od C++ ale nie widzę powodu dla którego nie można zacząć od JavaScriptu lub C# (lub podobnych języków). Podstawy takie jak zmienne, pętle oraz instrukcje warunkowe działają tak samo.
1
komentarz 26 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

@Author[],

Python jest bardziej nowoczesnym zastępcą c++

Nie prawda. Czymś w miarę podobnym do C++ są Go i Rust. Natomiast Python, dynamiczny, język skryptowy, nie ma wiele wspólnego z C++ czy C.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2021 przez niezalogowany

Na Twoim miejscu zacząłbym od uważnego Studiowania Kanału tego Pana.

https://www.youtube.com/channel/UC29ju8bIPH5as8OGnQzwJyA

ze wskazaniem na tę listę :

https://www.youtube.com/watch?v=hdI2bqOjy3c&list=PLillGF-RfqbbnEGy3ROiLWk7JMCuSyQtX

Kwalifikacja INF.04 Zagadnień jest naprawdę sporo...

Szykuj się na Maraton Naukilaugh

Pozdrawiam i Powodzenia winkyes

 

 

komentarz 26 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Traversy Media, jest OK. Ale JS ukierunkuje pytającego głównie na front end
komentarz 26 lutego 2021 przez niezalogowany

JavaScript Object-Oriented ?

Node.js ?

JavaScript to nie tylko front-end smiley 

Według kryteriów kwalifikacji inf 04 :

https://helion.pl/ksiazki/kwalifikacja-inf-04-projektowanie-programowanie-i-testowanie-aplikacji-czesc-1-inzynieria-progra-angelika-krupa-weronika-kortas,inf041.htm#format/d

Dla mnie wspólnym mianownikiem większości zagadnień to JS

wink ale to moja subiektywna opinia oczywiście

pozdrawiam

Mam sugestie - Ukierunkuj pytającego inaczej , zaprezentuj swoją opinie ...

komentarz 26 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
type-script jest pisany zwykle po stronie back-endu, wiec kolega wyżej ma słuszną racje że JS to raczej front-end :), wszelkie reaktywne frameworki,  node.js teraz też wykorzystywany jest z użyciem typescipt z Express.js
komentarz 26 lutego 2021 przez niezalogowany

źródło

https://www.typescriptlang.org/


TypeScript is an open-source language which builds on JavaScript, one of the world’s most used tools, by adding static type definitions.

TypeScript extends JavaScript by adding types.

laugh

Node.js nie może być wykorzystywany bez typescript??? smiley

komentarz 26 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Ja pisałem o JS, a nie TS. niezalogowany podał link do kursu JS.

Wiem, że JS to także backend, ale głównym zastosowaniem JS jest Front End.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2020 w Inne języki przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 753 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 553 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...