• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel LICZ.WARUNKI()- więcej niż jeden warunek

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luidżi Początkujący (330 p.)
Cześć. Robiłem sobie tę oto maturkę https://arkusze.pl/maturalne/informatyka-2018-czerwiec-matura-rozszerzona-2.pdf  a dokładnie zadanie 5 z excela- tutaj pytam dokładnie o zadanie 5.4. Chciałem się zapytać czy jest możliwość dania dwóch warunków do funkcji LICZ.WARUNKI(), ponieważ poradziłem sobie z tym zadaniem na około, co jednak zajęło mi dość długo ale gdybym zastosował coś takiego jak LICZ.WARUNKI(ZAKRES; ">-10; <= 15") byłoby to bardzo wygodne i zaoszczędziłoby mi dużo czasu. Sęk w tym że nie mogę wpaść na pomysł jak połączyć te warunki, o ile tylko jest taka możliwość.

Liczę na jakąś radę. Pozdrawiam :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
wybrane 11 lutego 2021 przez Luidżi
 
Najlepsza
ja zrobiłbym to tak:

licz.warunki(zakres, ">-10";zakres;"<=15")

gdzie zakres to ten sam zakres - po prostu trzeba rozbić na 2 :)
–1 głos
odpowiedź 10 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Funkcja ORAZ.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 465 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,871 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 5,829 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...