• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysyłanie formularza, odc 2 php

Object Storage Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez mateo.txt Nowicjusz (180 p.)

Cześć witam!

Bardzo proszę o pomoc!

Bawiłem się nad plikami z odcinka php_2 lecz nie mogę zrobić jednej rzeczy, próbuje dodać formularz tak aby zapisał się w bazie danych po kliknięciu button. Oglądałem poradniki jak połączyć to w jedność lecz nic mi sie nie zgadza. Bardzo proszę o pomoc. Kompletnie nie wiem jak dodać formularz tak aby wysłał się do bazy danych i zapisał. Link do odcinka -> php 2 - YouTube

komentarz 10 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
wyjaśnisz dokładniej?
komentarz 10 lutego 2021 przez mateo.txt Nowicjusz (180 p.)
Chciałbym zrobić tak aby w można było wpisać wartości kliknąć guzik a ona się zapisze
komentarz 10 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
no ok. to może spróbuj takim czymś

przesyłasz te dane formularzem do innego pliku

tam walidujesz je

i zapytanie INSERT do bazy.

 

Proste?
komentarz 10 lutego 2021 przez mateo.txt Nowicjusz (180 p.)
Niestety nie, potrzebuje sk tego jakiś kos php czy sam html?
komentarz 10 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
No do dodawania do bazy to jest jakiś backend (czyli np. PHP) potrzebny, samym HTML'em tego nie zrobisz
komentarz 10 lutego 2021 przez mateo.txt Nowicjusz (180 p.)
Za trudne dla mnie, masz może jakieś dobrego PDF z którego wyciągną więcej informacji?
komentarz 10 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Co jest dokładniej za trudne?
komentarz 10 lutego 2021 przez mateo.txt Nowicjusz (180 p.)
Aktualnie uczę się html i css, chciałem zrobić fajne panel logowania dla siebie ale z rejestracja. Nie wiem jak podpiąć aby zapisywało te dane. Kompletnie nie wiem jak się są to zabrać, w którym pliku ani nic. Dopiero zacznę swoją naukę php
1
komentarz 10 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

ok, szybki skrót z podstaw komunikacji za pomocą formularzy

formularze wykorzystują 2 metody GET i POST jeżeli atrybut method w formularzu jest równy post to wszystkie dane są przesyłane metodą post

 

mając takiego inputa

<input type = "text" name = "input1"/>

pobieranie danych do zmiennej z formularza używającego metody GET wygląda tak

$var1 =  $_GET['input1']; //input1 to wartość atrybutu name

natomiast POST wygląda tak

$var1 =  $_POST['input1']; //input1 to wartość atrybutu name naszego inputa

Potem aby zapisać do bazy jest kolejny język SQL. Aby zapisać do bazy używany zapytania INSERT. Wygląda mniej więcej tak:

INSERT INTO nazwaTabeli VALUES('val1', 'val2', 'val3' etc.)

takie podstawowe info na ten temat ale polecam się zapoznać chociaż z filmikami Pana Zelenta. Tam wszystko dobrze wyjaśnione. Logowanie jest w 2 odcinku a rejestracja w 3 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w PHP przez Jarek1989 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2016 w PHP przez thedzusi Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 345 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w SQL, bazy danych przez auradin Użytkownik (560 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...