• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zablokowany jedyny dysk

Object Storage Arubacloud
+1 głos
98 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez zakręcona Nowicjusz (130 p.)
Witam.

Mam na pozór wydawało by się błahy problem. Ustawiając zabezpieczenie nie tylko odmówiłam dostępu do dysku c, co w ostatniej rubryce po lewej stronie nie wpisałam nazwy konta administratora. Chciałam włączyć wykrywanie i naprawianie błędów, bo laptop mi szwankuje i stąd zorientowałam się, że nic nie mogę zrobić. Ponadto nie widzę sporej części moich dokumentów. Myślałam, że wejdę we Właściwości - Zabezpieczenia i odwrócę ustawienia, ale tam wielkie ups

W Zabezpieczeniach mam jedynie ewentualność wejścia w Zaawansowane, ale po najechaniu na button zawiesza się całe okienko. W Udostępnieniach "Ścieżka sieciowa C:/ nieudstępniony, a w zaawansowanych dzieje się to samo co w Zabezpieczeniach - zawiesza się okienko .

Wpisywałam w wierszu poleceń    net user administrator /active:yes.    Nawet pojawiło sie nowe konto "Administrator", ale bez możliwości zalogowania. Myslę, że jest to logiczne, ponieważ wiersz zapisu zaczyna się: C:/users/Germana/... a to oznacza, że po dołożeniu powyższego wpisu powstaje konto, ale już w istniejącej  "germanie", do której jest odmowa dostępu.

Moje pytanie.

Czy to oznacza, że sprawa stracona i powinnam rozejrzeć się za nowym dyskiem, czy da się jeszcze jakoś wejść, by odblować.

Będę bardzo wdzięczna, bo mam tam kilka dokumentów które powinnam mieć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Robiąc to na systemie np. win 10 to dysk nie jest stracony tylko dostęp do tego dysku bo system da się zainstalować od nowa i będzie wszystko działać. Możesz spróbować zbootować pendrive z systemme win 10 i przy instalacji zaznaczyć opcję zachowaj pliki i dokumenty w tedy zainstaluje się system windows 10 od nowa zachowując wszystkie dokumenty które nie są plikami systemowymi. Powinno to zadziałać i odzyskać dokumenty. A jeżeli nie to jest jeszcze wyjście podłączyć dysk pod inny komputer i zgrać dokumenty.
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 10 lutego 2021 przez VBService

Spróbuj tego. wink

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,418 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez sanal Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...