• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura algorytmy pisanie w Pythonie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez AutoPlay Nowicjusz (240 p.)

Witajcie miłe dusze. Niestety w mojej szkole nie ma nauczyciela, który pomaga mi w przygotowaniach maturalnych. Więc z prośbą o pomoc muszę się zwrócić do was. Zdecydowałem, że algorytmy w pierwszej części będę pisać w pythonie. Jednak mam problem z ograniczeniami narzuconymi w treści zadań:

"w zapisie możesz wykorzystać tylko operacje arytmetyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, dzielenie całkowite, reszta z dzielenia), odwoływanie się do pojedynczych elementów tablicy, porównywanie liczb, instrukcje sterujące i przypisania do zmiennych lub samodzielnie napisane funkcje zawierające wyżej wymienione operacje. "

W jaki sposób mam pisać pętle w takim razie, jeżeli w tym pythonie mogę to zrobić na dwa sposoby:

for elem in list lub for i in range(n)

Pierwsza opcja jest użyciem pętli foreach, która nie jest odwoływaniem się do pojedynczych elementów w tablicy bo operuje na ich kopiach itd.(z tego co rozumiem). A w drugiej muszę wywołać funkcję wbudowaną range(), więc też nie jestem pewien czy jest to zgodna z tymi założeniami.

Co wy myślicie o tym problemie? Czy egzaminator będzie zwracać na to uwagę czy mogę używać obu pętli i nie przejmować się tym?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)

Na stronie https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/arkusze/2020-2/

masz zasady oceniania dla matury 2020. Algorytmy pisane są w pseudokodzie (ale to tylko przykład rozwiązania). IMO możesz używać obu pętli. Pętla for ... in ... jak najbardziej operuje na pojedynczych komórkach (iteruje po nich).

komentarz 10 lutego 2021 przez AutoPlay Nowicjusz (240 p.)
No ja właśnie też tak to rozumiałem. Ale bałem się, że istnieje jakiś absurd ze muszę używać z któreś z nich. Dzięki wielkie za odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 600 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2020 w Algorytmy przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,205 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...