• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klawiatura Logitech K800 nie współpracuje z systemem, wciska inne lub dodatkowe klawisze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez informatyk95 Nowicjusz (120 p.)

Witajcie, jestem nowy na forum, więc z góry przepraszam jeśli to zły dział.

Mój problem dotyczy klawiatury LOGITECH K800 ILLUMINATED..

Otóż od jakiegoś czasu klawiatura podczas normalnego użytkowania wciska mi dodatkowe klawisze których nie wprowadzam fizycznie przyciskami lub całkowicie zmienia literkę.

Podam stricte przykład:

Wciskam literkę :"m:" to wychodzi :"+m:", wciskam :"L:" wychodzi :"OL:" itd. 

Niektóre klawisze nie działają w ogóle. np. X bądź BACKSPACE a niektóre działają  bez zarzutu.

Klawiatura zachowuje się za każdym razem inaczej zależnie od programu w którym wpisuje tekst.

Inaczej w Operze, inaczej w systemie np. pasku wyszukiwania, a inaczej np. w grze itd..


Zastosowane rozwiązania:

Jako 1 krok odpaliłem klawiaturę ekranową i okazało się że wciskany klawisz na klawiaturze fizycznej klawiatura ekranowa odbiera zupełnie inaczej  ( innymi słowy fizyczny klawisz nie odpowiada temu w systemie. 

Przykład:

Klawisz X odbiera jako ALT;  BACKSPACE odbiera jako ALTGR bądź jako DEL

W kolejnym etapie wyczyściłem system programem AdwCleaner, oraz Malwarebytes - bez rezultatu

Przeinstalowałem też sterowniki USB, zaaktualizowałem do najnowszej wersji - bez rezultatu

Aktualizowałem sterownik klawiatury programem ze strony producenta - bez rezultatu

Przeinstalowałem system( legalna cyfrowa kopia Windows 10 PRO, full update) całkowicie od zera wraz ze wszystkimi sterownikami -  bez rezultatu

Postawiłem nawet Linuxa na szybko Rufusem i Grubem, obok czystego  Windowsa - bez rezultatu

Próbowałem również podpiąć odbiornik w inne gniazdo, podłączałem tylko klawiaturę pod port czyszcząc inne urządzenia USB  - bez rezultatu

Skanowałem głęboko warstwy systemu  - bez rezultatu

Nie ma nic  podejrzanego w usługach ani procesach wstających wraz z rozruchem systemu.

Język klawiatury jest odpowiedni - POLSKI, układ klawiatury tez poprawny.

Naprawiłem sterowniki PS2 i również nadal bez zmian.


Ciekawostka?

Na innym komputerze klawiatura działa bez zarzutu wraz z myszką którą używam na tym obecnym gdzie dzieją się takie cuda, na TV tak samo - bez zarzutu. 

Wcześniej przez 2 lata wszystko było dobrze i działało poprawnie., myszka też jest od Logitecha..

Pod komputer jest podpięta tylko klawiatura, myszka i Karta sieciowa TP-link na USB

Komputer to HP Compaq

 

Kończą mi się już pomysły co można z tym zrobić. Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z czymś takim? 

Jeżeli brakuje jakichś informacji  czy logów wrzucę to co trzeba.

 

 

 

 

 

 

komentarz 7 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
A zobaczyłeś jaką wersję sterowników ma komputer z którym klawiatura działa?
komentarz 7 lutego 2021 przez informatyk95 Nowicjusz (120 p.)
Mówimy tu o sterowniku stricte klawiatury czy sterowników magistrali USB ?

Poza tym wcześniej tylko podłączyłem USB i nic nie instalowałem, tak samo na laptopie pracowniczym  i wszystko było GIT
komentarz 7 lutego 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
sterowniku usb bo klawiatura jak rozumiem działa na innych urządzeniach
komentarz 7 lutego 2021 przez informatyk95 Nowicjusz (120 p.)

Sterownik jest z 2006 roku, nie ma nowszych aktualizacji dla mojej płyty.

Poniżej screen.

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez Szabranigdo Obywatel (1,370 p.)
Tak na szybko przychodzą mi do głowy takie pytania i metody:

Wyłącz kombinację alt + shift

sprawdz zainstalowane / używane jezyki dla klawiatury (zostaw tylko jeden).

Odłącz wszystkie urządzenia poza klawiaturą w szczególności bezprzewodowe, zbliż klawiaturę maksymalnie do odbiornika i zrób test poprawności.

Z menu start wejdź w ustawienia / aktualizacje i zabezpieczenia / rozwiązywanie problemów / klawiatura …

sprawdź czy po wciśnięciu numlock sytuacja się zmieni.

Czy w komputerze masz usb 2.0 a na 3.0 działa?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kuba Chmielak Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 3,350 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez lankasia Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...