• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyjazne linki w .htaccess

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
378 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2021 w Inne języki przez Antoni2422 Użytkownik (570 p.)

Witam,

Mam problem z przyjaznymi linkami. Mam stronkę na płatnym hostingu w zenbox.pl.

Mój .htaccess:

# HTID:16690288: DO NOT REMOVE OR MODIFY THIS LINE AND THE LINES BELOW
php_value display_errors 1
# DO NOT REMOVE OR MODIFY THIS LINE AND THE LINES ABOVE HTID:16690288:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://johndoe.com/$1 [R=301,L]

RewriteEngine On
RewriteRule home index.php
RewriteRule about index.php#about
RewriteRule gallery index.php#gallery
RewriteRule projects index.php#projects
RewriteRule awards index.php#awards
RewriteRule contact index.php#form
RewriteRule my-name-is-john mynameisjohn.html#gallery
RewriteRule privacy privacy.html


<Files ~ "^.*\.([Hh][Tt][Aa])">
order allow,deny
deny from all
satisfy all
</Files>

Na localhost wszystko pięknie działało, a teraz nie działa i jedynie zmienia index.php na home, ale nie znajduje wtedy żadnych zdjęć czy grafiki. Inne linki np. index.php#about zmienia się na about, ale wyskakuje, że taka strona nie istnieje. Wszystko robiłem zgodnie z 3 odcinkiem kursu u Pana Mirosława Zelenta. Co ciekawe wyczytałem, że po RewriteEngine on można wpisać RewriteBase / i wtedy musi zadziałać, natomiast u mnie wywaliło wszystkie js i grafikę z błędem: Failed to load resource: the server responded with a status of 403 ().

Nie wiem o co chodzi więc proszę o pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2021 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Konfiguracja serwera http nie nadaje się takich rzeczy. Wykorzystaj routing korzystając np. z https://github.com/nikic/FastRoute.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez endriuu0 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,190 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 812 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Inne języki przez cruix Nowicjusz (220 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...