• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura bez matematyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
365 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Witam, uczę się w technikum informatycznym. Aktualnie jestem w klasie 2 i mam matematykę rozszerzoną z którą bardzo źle mi idzie. Aktualnie moja średnia to 1.75, choć powinienem dostać jedynkę na koniec roku. Z kolei z przedmiotów zawodowych - systemy operacyjne, administracja, informatyka, etc. idzie mi bardzo dobrze. Czy jest jakiś sposób aby zdać maturę bez matematyki, przynajmniej w tej rozszerzonej wersji? Bo aktualnie muszę się jej uczyć, ale są tam takie rzeczy które mi się nigdy nie przydadzą w życiu zawodowym.
3
komentarz 2 lutego 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

, ale są tam takie rzeczy które mi się nigdy nie przydadzą w życiu zawodowym."

codziennie to samo...

komentarz 2 lutego 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Nie rozumiem co masz na myśli.
4
komentarz 2 lutego 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
codziennie od uczniów słyszę to samo... "a do czego mi się to w życiu przyda"
2
komentarz 2 lutego 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Ponieważ założeniem matematyki w szkole średniej jest rozwijanie logicznego myślenia. Niestety według mnie jest to robione w zły sposób, ponieważ uczniowie i tak muszą wkuwać regułki, wzory i zapamiętywać jakim sposobem dane zadanie rozwiązać. Miałoby to choć trochę sensu, gdyby uczeń faktycznie siadał do zadania i myślał nad nim, ale w rzeczywistości wygląda to tak, że wciska sobie na pamięć sposób w jaki dane zadanie trzeba rozwiązać, nawet jeśli w życiu spotka podobną sytuację to przecież nie będzie ona opisana wzorem ax^2 + bx + c, więc nawet nie domyśli się, że coś takiego było kiedyś nauczane w szkole - troszkę jest to wina oświaty, bo to teoretycznie najłatwiejsze podejście dla szkoły i nauczyciela, ponieważ widać tego pozytywne efekty na maturze. Natomiast z nauką logicznego podejścia trochę mija się to z celem.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 lutego 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Wiesz z tym przydawaniem w życiu to różnie może być. Prawdę mówiąc to matematyka w szkole średniej szczególnie ta podstawowa nie jest na super wysokim poziomie. Śmiem nawet twierdzić że aby zdać maturę podstawową wystarczy logiczne myślenie. W programowaniu właśnie to logiczne myślenie jest niezbędne. Rozszerzona jest już trudniejsza wymaga troszkę myślenie ponad szablon. Programiście ogólnie nie jest potrzebna matematyka, tylko pamiętaj programista programiście nie równy. Jeśli chciałbyś napisać silnik gry to bez matmy szczególnie tej zaawansowanej się nie obędzie. Zaś jeśli chcesz klepać front end to nie ma problemu nie jest potrzebna ci żadna matematyka. Wiec również że jeśli tak kiepsko stoisz z matmą możesz mieć wielkie problemy z zaliczeniem matematyki na studiach jeśli na takie się wybierzesz. Pamiętaj również że studia, ich ukończenie nie jest gwarantem znalezienia dobrej, bardzo dobrze płatnej pracy. One tylko troszkę pomagają. Jednak sam znam wiele osób które są Inż czy mgr inż i miały problem z znalezieniem pracy. Ucz się matmy oraz rozwijaj się ;)
komentarz 2 lutego 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Silnika gry raczej nie będę robił, bardziej interesuje mnie back-end. Teraz w technikum trafiła mi się gorsza nauczycielka, przez co zacząłem się gorzej uczyć matematyki i dostawać złe oceny. Ale skoro bez tego na studia nie da rady, to chyba nie mam wyjścia i muszę się przełamać.
2
komentarz 3 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

w technikum trafiła mi się gorsza nauczycielka, przez co zacząłem się gorzej uczyć matematyki i dostawać złe oceny

Winny jest jak zwykle cały świat...

 

 

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Oczywiście, że nie musisz zdawać z rozszerzenia z matematyki. Obecnie obowiązuje cię tylko podstawa.
0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
edycja 2 lutego 2021 przez pvalue
Do zdania technika informatyka nie jest potrzebna matura, jeżeli wybierasz się na studia lepiej ucz się na matmy i nie marudź. Ja np. miałem podobne myślenie do twojego i nie mogę dać rady na studiach a bez nich o dobra prace naprawdę ciężko, w pracy trzeba być w czymś dobrym i wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej (kilka etapów) i może cię przyjmią, czasami jest potrzebny papierek ukończenia studiów żeby cię dopuścili do rozmowy. Co do ocen na studiach 5 gwarantuje prace, 4 trzeba się wysilić i to czasami nawet bardzo. A 3 gwarantuje ci ze założysz dg.(liczy się przepływ pieniądza, zawsze jak czegoś nie wiesz możesz zapłaci za kurs lub konsultacje lub wybrać podwykonawcę)

Co do studiów humanistycznych najczęściej polegają na przeczytaniu dużej ilości książek. Praca dyplomowa to jeden wielki zbiór cytatów i ich analiza.

W przypadku pracy technika jest do ciężka praca, polegająca na doglądaniu sprzętu, wymianie np dysków, pomoc przy backupach, zaprawianiu kabli, technik pilnuje żeby wszystko działowo, rzadko siedzi się przed kompem, z tym ze tylko w dużych miastach w korpo jest na taką prace szansa.

Można pracować (z technikiem) w sklepie komputerowym ale stawki pieniężne nie są za wysokie, chyba ze przyjdą święta. Jak jest dobra ekipa w sklepie, jak nie ma klientów są Hawaje czyli gra sie w gry, ogląda filmy. Natomiast jak jest klient pracuje się jak robot (serio)

Niektóre firmy przyjmują z technikiem na Helpdesk pierwszą linie, najczęściej z zastrzeżeniem ze będziesz uczył się zaocznie.

Chłopie ucz się matmy, a jeszcze jedno ocena ze szkoły średniej nie jest wykładnikiem tego ze na studiach będziesz też dobry z matmy, ponieważ kryterium ocen profesorskich są trochę inne. Ale to temat na inne pytanie.
komentarz 3 lutego 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
nie wiem ja to pisze z perspektywy 40 latka z 15 letnim stażem pracy, a wy mi ujemne punkty dajecie LUL

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 791 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 4,826 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...