• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Budowa serwisu z php

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
445 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w PHP przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Witam, zbudować serwis internetowy dla sklepu od podstaw (będzie on dość spory). Moje pytanie dot. jak zrobić to prawidłowo? Na początku robiłem dla każdej podstrony plik PHP do jej obsługi, ale kiedy patrzałem na YT na różne konferencje z używania PHP to zawsze była tworzona klasa serwisu. Nie rozumiem po części dla czego. Mam nadzieję że ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak zrobić to poprawnie i wysłać jakieś linki do artykułów czy książek na ten temat. Pozdrawiam
3
komentarz 30 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jak to cos bardziej rozbudowanego to poszedlbym w mvc, i moze warto wziąć framework, np symfony, laravel itp, nie wiem co tam jest polecane w swieciw php.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Ogólnie to odradzam brania się za tworzenie sklepów internetowych jeśli jesteś na samym początku drogi z danym językiem. Proponowałbym użycie czegoś co już zostało przetestowane (np. Magento lub OpenCart).

Pisząc stronę typu sklep internetowy powinieneś znać coś więcej niż podstawy języka. przykładowo ogarniać zabezpieczenia i dobre praktyki przetwarzania danych, współpraca z zewnętrznymi bibliotekami, routing, zarządzanie bazami danych. Przydałby Ci się do tego jakiś framework, żeby usunąć z barków trochę pracy (Laravel lub Symfony). Powinieneś testować kod więc wiedzę o phpunit też by pasowało mieć. Pisanie swojego kodu sklepu jest wymagające i trzeba na każdym kroku brać pod uwagę bezpieczeństwo danych oraz RODO.

Klasa o którą się pytasz to zapewne routing lub jakiś model mvc lub inny service container.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Inne języki przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 244 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...