• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowo złożony komputer nie wyświetla obrazu

Object Storage Arubacloud
–1 głos
2,162 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
edycja 30 stycznia 2021 przez Arkadiusz Waluk
Witam, właśnie złożyłem nowy komputer z używaną kartą graficzną.

Amd ryzen 5 3600X

Asus prime b550m-a

Pamięć ram G skill 16gb 3600Mhz

Zasilacz seasonic 550W 12III 80+ bronze

Karta graficzna xfx rx 480

Chłodzenie spc fortis3

Problem, jest taki że po pierwszym włączeniu komputera monitor nie wykrywał źródła, co skutkowało brakiem obrazu, wszystkie wentylatory się kręciły chłodzenie również, dioda płyty głównej również, i dioda karty graficznej. Problem był taki ze na karcie nie kręciły się wentylatory, więc po 10 min wyłączyłem komputer i wyjąłem kartę graficzną, (była ciepła), możliwe było że nie docisnąłem jej pierwszy raz ale potem już to zrobiłem, i po włączeniu komputera było to samo, ale jeden z wentylatorów na kracie zaczął się kręcić, ale obrazu nadal nie było, nie mam innego komputera wiec nie mam możliwości sprawdzenia z czym jest problem na innej jednostce.
komentarz 30 stycznia 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Myślę, że dobrze byłoby, gdybyś wysłał zdjęcie komputera od środka z podpisanymi elementami. Dodatkowo sprawdź:

RAM do dobrych slotów włożony?

Masz telewizor - sprawdź czy tam działa

Spróbuj reset biosu

Spróbuj złożyć komputer od nowa (i wtedy wyślij zdjęcia)

Sprawdziłeś czy zasilacz da radę?
komentarz 30 stycznia 2021 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Myślę że ram, włożyłem dobrze slot 2 i 4. Ale tak jak mówisz spróbuje twoich porad.
komentarz 30 stycznia 2021 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Dodam, jescze co zauważyłem, otóż wiatraki na karcie grafucznej nie kreca sie chyba że, podczas pracy komputera wyjme kabel VGA zasilacza (EPS chyba nie jestem pewien jak na ten kabel się mówi) od karty graficznej i znowu go włożę, wtedy keden wiatrak dopoero się budzi, ale tylko podczas pracy pc a potem jak wylacze i znowu włączę nie kreca sie i trzeba powtorzyć czynność.
komentarz 30 stycznia 2021 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

@MsMaciek123, Jeseltem pewien że jest coś z kartą graficzną, może muszę zaktualizować bios bo karta jak już mówiłem ma dziwne zachowania z wentylatorami, a druga sprawa, że przed chwilo wyjolem znowu eps i włączyłem i monktor wykrył kompa wszedł do biosu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2021 przez niezalogowany
wybrane 30 stycznia 2021 przez KosaTV
komentarz 30 stycznia 2021 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Dzięki, generalnie już udało mi się wejść do biosu, i co ciekawe karta startuje z wentylatorami dopiero po 10 min od wlaczenia kompa, wczesniej nie chyba że tak jak opisywałem wyjme i włożę kabel eps od karty ponownie
komentarz 30 stycznia 2021 przez niezalogowany

Nie ma za co ! wink Generalnie to w takich przypadkach nie zalecam pośpiechu, nerwów!

Cierpliwie Krok po kroku dojdziesz do celu .. Czasem pomaga zdystansowanie ...Jeśli siedzisz na tym zbyt długo dobrze jest zrobić 20min przerwy przewietrzyć umysł przemyśleć ...

U mnie to działa w 99%! laugh

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,096 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...