• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Menu Bootstrap, a reszta strony pisana ręcznie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2021 w HTML i CSS przez FilOON Użytkownik (680 p.)
zamknięte 30 stycznia 2021 przez FilOON
Witam, czy stworzenie menu przy pomocy bootrstrapa a reszty strony internetowej po prostu napisanie ręcznie jest stosowane? Tak się robi? Czy to w ogóle ma sens?
Po prostu chcę stworzyć responsywne menu przy pomocy Bootstrapa 5 a resztę napisać samodzielnie i nie wiem czy jest to stosowana metoda.
I druga sprawa czy elementy stworzone przy użyciu bootstrapa, dobrze jest formatować po prostu zwykłym stylem CSS? Czy nie jest to trochę zaśmiecanie i niepotrzebne nakładanie kodu, czy jest to stosowana metoda?
Z góry dziękuję za pomoc :)
komentarz zamknięcia: Znalezione rozwiązanie

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2021 przez niezalogowany
wybrane 30 stycznia 2021 przez FilOON
 
Najlepsza

Myślę że używanie frameworka Bootstrap do stworzenia  samego menu jest delikatnie mówiąc Przesadą i mija się z celem! Zbyt dużo niepotrzebnego kodu....witryna  wolniej się ładuje !

A jeśli piszesz że chcesz zrobić resztę ręcznie (bez Bootstrapa) to już w ogólelaugh ??! Zrób menu sam wink Nie bój się dasz rady !!!  Jest Grid, Flexbox, media querries....smiley

Na temat Bootstrapa zdania są podzielone Jedni web deweloperzy go lubią i używają,inni go nienawidzą  i nie stosują...

Ja osobiście uważam że Jest to bardzo wygodne narzędzie ale nie do wszystkich zadań ! Jak zwykle najważniejszy jest Kontekst... Ale to tylko moje subiektywne zdanie i ocena.wink

Proponuje szerzej wygooglować temat ! Jeśli Cię to interesuje ...

Pozdrawiam i Powodzenia !smiley

komentarz 29 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

można wyciągnąć sam kod menu z bootstrapa, żeby pobierać mniej bajtów :P 

btw używanie publicznych cdn podawanych przez frameworki ładują te pliki do cache i po pierwszym załadowaniu strony z danym libem później ładuje się już szybko również na innych stronach :P

komentarz 29 stycznia 2021 przez niezalogowany

Tym bardziej powinieneś udzielić   oficjalnej odpowiedzi na pytanie podlinkować źródła!!!! Bo na razie komentujesz moją odpowiedz ...smiley a ja pytania nie zadałem wink a przepraszam zadałem !!! 

https://forum.pasja-informatyki.pl/527177/firefox-developer-edition-zalety-wady-opinie

ale nie było odpowiedzismiley !!! Może udzielisz odpowiedzi ? Nie lubię niezamkniętych pytań ? Pozdrawiam wink

 

komentarz 29 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
nie odpowiedziałem, bo w sumie to zgadzam się Twoim zdaniem, że warto napisać samemu taki kod. Jest natomiast opcja żeby nie ładować wszystkiego z bootstrapa, tylko potrzebne części :P
komentarz 29 stycznia 2021 przez niezalogowany

To tym bardziej Uważam że jeśli jest taka opcja... ma się dobrze... i działa!!! To podlinkuj źródła koledze ! W sumie to chyba o to chodzi na forum aby dać szerszą perspektywę, inne spojrzenie, różne możliwości !?! smiley No i możesz odpowiedzieć na moje niezamknięte pytanie !!!wink

komentarz 29 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

@niezalogowany w kwestii przeglądarki to się nie wypowiem :P nie korzystam z Developer Edition, a z tego co widzę to w komentarzu masz odpowiedź, co też trochę wkurza, że nie można oznaczyć komentarza jako najlepszej odpowiedzi :P

komentarz 29 stycznia 2021 przez niezalogowany


Okay Dziękuje Bardzo !winkyes Bardziej zależało mi na merytorycznej ocenie tego narzędzia ale trudno nie wszystkie pytania pozostaną zamknięte...indecision

Pozdrawiam

komentarz 29 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Na temat Bootstrapa zdania są podzielone Jedni web deweloperzy go lubią i używają,inni go nienawidzą  i nie stosują...

dyskutowałbym tutaj... owszem, zdania są podzielone ale własne opinie developera to jedno, a makiety od UX to drugie :)

Jak UX da Ci customową makietę to nie ma sensu iść.w bootstrapa nawet jak go lubisz bo się po prostu zajedziesz nadpisywaniem styli.

Z kolei jeśli UX w danym projekcie używa komponentów bootstrapa w dużej ilości to nawet jak go nie lubisz warto rozważyć, czy po prostu nie uprości on istotnie developmentu.

Ostatnia grupa projektów to np. jakieś wewnętrzne narzędzia firmowe, adminki itp. oraz narzędzia "od deva dla deva"... w takich projektach owszem, często decydują preferencje developera o ile oczywiście nie ma tu makiet UX.

+1 głos
odpowiedź 29 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Jest to stosowane, ale jeśli menu będzie bootstrapowe, a reszta strony będzie ręcznie napisana, to całość może nie wyglądać smakowicie :P

Jeśli chodzi o sam kod to możesz wyciągnąć kod samego menu z boostrapa, żeby pobrać mniej bajtów :P Oczywiście najlepiej będzie jeśli dodasz jakiś przedrostek do tych klas z bootstrapa (np .bs-nav , .bs-nav-link etc), których używasz, żeby oddzielić swój kod od tego z innych bibliotek...

 

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2021 przez FilOON Użytkownik (680 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Czyli reasumując, napisanie samego menu przy użyciu bootstrapa nie jest do końca 'eleganckie', ponieważ jest to wczytywanie sporej ilości kodu tylko dla jednej małej rzeczy. Aczkolwiek nie jest to to rozwiązanie złe i niestosowane, wszystko zależy od sytuacji i potrzeb. A co do nadpisywania klas bootstrapowych swoim stylem, to również nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wymaga nadpisywania kodu, który i tak musi się wczytać. Czyli kiedy już całą stronę lecimy bootstrapem lepiej używać dedykowanych klas i ewentualnie jakieś małe niuanse sobie podstylować.
Dobrze rozumiem? :)
komentarz 30 stycznia 2021 przez niezalogowany

Spróbuj bez Bootstrapa w Tym konkretnym przypadku ....wink

Trzymam kciuki! Spokojnie dasz radę!

Albo  zrób dwie wersje z Bootstrapem i bez devil
Powodzenia !!!

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w HTML i CSS przez MateuszSikorski Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w HTML i CSS przez WasiliewSaszka Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w HTML i CSS przez Maciek Nayko Wiśniew Początkujący (350 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...