• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pyfirmata - sterowanie prędkością silników przez L298N

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2021 w Python przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Witam,

wgrałem do mojego Arduino Nano kod StandardFirmata aby sterować nim za pomocą Pythona i biblioteki pyfirmata.

Sterowanie silnikami (włącz / wyłącz / przód / tył) za pomocą L298N działa prawidłowo. Mam niestety problem ze sterowaniem prędkością silników (albo chodzą z domyślną prędkością, albo wcale), który nie wiem jak rozwiązać. Po ściągnięciu zworki z ENB i podpięciu go kablem do pinu cyfrowego 5 (PWM) w Arduino silnik nie reaguje a program nie wypluwa żadnego błędu

Kod programu w Pythonie:

from pyfirmata import Arduino


board = Arduino('com4')

in3 = board.get_pin('d:3:o')
#in3 = board.get_pin('d:3:p')

#in4 = board.get_pin('d:4:o')

enb = board.get_pin('d:5:p')

while True:
    #enb.write(0)
    #enb.write(0.7)
    #enb.write(1)
    enb.write(100)
    in3.write(1)

in3 zmieniłem z out na pwm

w enb podawałem wartości od 0-1 oraz 100

Skończyły mi się pomysły jak to zrobić crying

Na sieci widziałem podobny kod ale po ściągnięciu go i odpaleniu też nie działał

komentarz 30 stycznia 2021 przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Wygląda na to, że kod jest dobry ponieważ...

  • Pin 5 (PWM) z Ardruino podpiąłem do plusa miernika, zaś masę miernika podpiąłem pod pinu ENB w sterowniku silnika. Prąd tym samym przeszedł przez miernik i zadziałało.
  • Spróbowałem jeszcze innego sposobu i połączyłem pin 5 za pomocą diody LED, do której mam wlutowany rezystor do ENB w sterowniku silników i też zadziałało.

Teraz zgłupiałem angry

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2021 w Python przez Ganci Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Mikrokontrolery przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 243 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,081 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...