• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka Phyton czy C#

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
542 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam. :D
Borykam się ostatnio z problemem, mianowicie pasowałoby się ustatkować i wybrać jakiś konkretny język do nauki. Biorąc pod uwagę ,że jestem już na 3 roku studiów na specjalizacji DataScience na wybór sam nasuwa się python. Lecz mam dosyć mała wiedzę na temat tego języka poza tym ,że jest genialny do DataScience i Machine Learning. Bardzo był bym wdzięczny jeżeli moglibyście mi napisać inne zastosowania Pyhtona. C# pociąga mnie jakoś bardziej ze względu na to ,że mogę pisać co chce (nie wiem jak jest z pythonem). Jak już wskoczyłem w okienka to nabrało to dla mnie jeszcze większego rozpędu. Podoba mi się ten język ale python tez jest przyjemnym językiem (lecz tak jak mówiłem ja widze w nim 2 zastosowania).

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. :)
3
komentarz 28 stycznia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 28 stycznia 2021 przez JakSky
Wybór tak naprawdę zależy tylko od ciebie :). Cenię C# właśnie za jego wszechstronność. Osobiście składnia Pythona wygląda dla mnie okropnie i mało czytelnie. Co kto lubi, więc raczej posłuchaj się swojego sumienia :)
komentarz 28 stycznia 2021 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Wiem ,że wybór należy do mnie lecz jest właśnie ten problem ,że mało wiem o Phytonie czy ma inne zastosowanie poza wyżej wymienionymi, Właśnie ta wszechstronność w C# bardzo mi się podoba

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez niezalogowany

Python to nie tylko DataScience i Machine Learning ..smiley

https://pythonprogramming.net/

Poczytaj sobie ...enlightened

Wybór należy do Ciebie....Powodzenia !wink

–1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

W niektórych zastosowaniach C# jest ciekawszym wyborem. Widziałem sporo ofert pracy w Blockchainie i tu C# wygrywa z Pythonem bez wątpienia, ale czy w web dev ?!? - tutaj sprawa dyskusyjna!. ASP .Net Core nie jest zły, ale zbyt wielu ofert pracy biorąc pod uwagę kto stoi za językiem i frameworkiem nie ma. A w Pythonie jest znacznie więcej możliwości od starych Flask/Django/Pyramid po nowości, jak Falcon, Hug, Starlette/FastAPI, Quartz i wiele innych.

Xamarin jest dużo lepszy od Kivy :) Bez dwóch zdań, ale też nie jest jakoś super popularny.

Wybrałbym C# głównie w przypadku BC, w innych zastosowaniach już nie koniecznie.

–4 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przecież tutaj jest tylko jeden możliwy wybór...

To tak jakbyś pytał - zupę jeść łyżką czy widelcem?

Python bije na głowę C# pod każdym względem.
1
komentarz 29 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 29 stycznia 2021 przez manjaro
Autor szuka odpowiedzi na pytanie który język wybrać, więc popularność jest tutaj dobrą miarą. Poza tym ta popularność chyba z czegoś także wynika prawda? Ze ma wiele zastosowań, że jest łatwy w nacuce, że jest dużo ofert pracy itp itd... To wszystko przecież przekłada się na poipularność a to chyba główny wyznacznik w wyborze języka do nauki.
komentarz 29 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Java jest popularna, a o pracę trudno. Z pythonem również. Nie mówię o małej ilości ogłoszeń, ale o grupie chętnych. Oczywiście masz rację, że python przez swoją popularność będzie łatwiejszy w nauce. Downvoty raczej wynika z faktu brzmienia Twojej odpowiedzi.
komentarz 29 stycznia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Te rankingi w ogóle nie mają dla mnie sensu. Pompowane hype i tyle. A prawda jest taka, że jak ktoś się zna na robocie i robi to dobrze to może to robić w kazdym języku. Np podobna wojna toczy się w przypadku Blender3d vs płatne programy typu 3dMax czy Maya. Fakt Blender ma mniej funkcji, ale jak ktoś się na tym programie naprawdę zna to osiągnie podobne efekty do tych z płatnych programów.
komentarz 29 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@tkz,
o pracę tak samo łatwo jak w innych językach, no chyba że porównujesz do front-endu ale takie porównanie nie ma sensu...

komentarz 1 lutego 2021 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Dziękuję za odpowiedzi.
Nie powiem ,że nie kierowałem się "popularnością" bo na to też rzuciłem okiem jaki język jest teraz najbardziej na topie. Tylko zbytnio tego nie brałem do siebie, za 2 tyg może być C# nr1 a Python spaść o parę pozycji. Bardziej chodziło mi o zastosowanie  o osoby ,które piszą- pisały w Pythonie jak i C# co ich zdaniem wygrywa. Co jest lepsze według ich + jak i - danych języków. Bardziej widzę c# jako język w którym mogę napisać "wszystko" sam nie jestem ukierunkowany na daną dziedzinę nauki dlatego ciężko mi podjąć wybór, bo nie ukrywam ,że analiza danych jak i ML tez mi się podobają.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lukasz.s100 Początkujący (270 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...