• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sortowanie kolejności kluczy obiektu na podstawie tablicy

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w JavaScript przez zerakot Obywatel (1,740 p.)

Witam,

mam sortowaną (sortable() jQuery) listę elementów w html. Lista jest aktualizowana poprzez dodawanie do niej kolejnych elementów z JS. Dane z listy są zapisywane w obiekcie, gdzie kluczem jest id elementu przechowywane w data-id. Teraz potrzebuję, aby kolejność kluczy obiektu z wartościami była taka sama, jak kolejność data-id elementów w html, aby można było później odczytać to z kolejnością.

I myślę nad rozwiązaniem w taki sposób, tylko nie wiem jaką funkcją to zrobić:
mam objekt np:

var obj = { 
    "0": x,
    "1": y
}

i tablicę np:

var array = ["1", "0"];

I chciałbym, aby klucze obj były w takiej samej kolejności, jak wartości tablicy, czyli:

obj = {
    "1": y,
    "0": x
}

Czy to dobry pomysł, czy istnieje do tego lepsza metoda?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (171,760 p.)

Co chcesz osiągnąć takim sortowaniem elementów w obiekcie? Do czego chcesz to wykorzystać?

Teraz potrzebuję, aby kolejność kluczy obiektu z wartościami była taka sama, jak kolejność data-id elementów w html, aby można było później odczytać to z kolejnością.

Możesz pobrać listę elementów HTML na podstawie obecności atrybutu data-id i zmapować tę listę lub utworzyć z niej entrisy.

Natomiast, jeśli zależy Ci na kolejności elementów/propertisów, to użyj tablicy, Map'y lub Set'u. Kolejność propertisów w obiekcie nie jest gwarantowana (1, 2).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 45 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2021 w JavaScript przez molik Użytkownik (910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w JavaScript przez patrykps Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 w C i C++ przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

86,448 zapytań

135,207 odpowiedzi

300,348 komentarzy

57,196 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...