• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klon instagrama - Backend w laravel x MySQL czy Express.js x Firebase ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w PHP przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dobry wieczór wszystkim,

W ramach ćwiczeń postanowiłem, ze zrobię klona instagrama. Cały frontend mam już napisany w VueJS. Niestety napotkałem problem i nie wiem jaką decyzję podjąć.

Nie wiem na czym postawić backend. Myślałem o Laravelu i MySQL które bardzo dobrze znam albo iść w coś nowego czyli Express.js, Node.JS oraz Firebase.

Z jednej strony wolę to drugie dla powiadomień push, wiadomości etc. Z drugiej strony wolę to pierwsze co do relacji ponieważ po moich research'ach, Firebase ma z tym problem.

Czy ktoś mógłby mi doradzić?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Chcesz napisać aplikacje dla ćwiczeń, ale koniec końców nie wiesz w czym coś napisać - to co ty chciałeś przećwiczyć?

Jeśli celem faktycznie jest nauka no to pisanie tego w czymś co już znasz bardzo dobrze i potrafisz się tym posługiwać w dużych projektach mija się z celem.
komentarz 27 stycznia 2021 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Bardziej mi chodziło o to, czy Firebase w ogóle się do tego nada

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,072 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2020 w SQL, bazy danych przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...