• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linkowanie i htaccess

Object Storage Arubacloud
0 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w PHP przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
Witam. Mam problem, ponieważ mam stronę na lokalnym serwerze XAMPP i zmieniałem linki na przyjazne przy pomocy pliku .htaccess i problem polega na tym, że gdy zmieniłem na przyjazny adres dla jednej z moich podstron, ta zmieniła się na inną moją podstronę.

Czyli dla przykładu: Powinna się wyświetlić strona o adresie localhost/www/bmw, a wyświetla się strona o adresie locahost/www/audi.

Dodam że wyczyszczenie cache nie skutkuje, a w kodzie nie widzę żadnego błędu, a nawet kiedy wpisuje adres do innej podstrony działa jak powinno. W nazwach linków na 99.99% nie ma żadnego błędu. Co może być tego przyczyną?
komentarz 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Wrzuć .htaccess
komentarz 27 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
### PROTECT FILES ###
<FilesMatch "\.(htaccess|htpasswd|ini|fla|psd|log|sh)$">
Order Allow,Deny
Deny from all
</FilesMatch>

RewriteEngine on
RewriteRule bolek index.php
RewriteRule procesor procesor.php
RewriteRule karta-graficzna karta-graficzna.php
RewriteRule plyta-glowna plyta-glowna.php
RewriteRule pamiec-ram pamieci-ram.php
RewriteRule dysk dysk.php
RewriteRule obudowa obudowa.php
RewriteRule zasilacz zasilacz.php
RewriteRule polecane-zestawy p-zestawy.php
RewriteRule polecane-obudowy p-obudowy.php
RewriteRule polecane-procesory buggged.php
RewriteRule polecane-karty p-karty.php
RewriteRule polecane-plyty p-plyty.php
RewriteRule polecane-zasilacze p-zasilacze.php
RewriteRule encyklopedia encyklopedia.php
RewriteRule poradniki poradniki.php
RewriteRule wspolpraca wspolpraca.php
RewriteRule autorzy autorzy.php
RewriteRule polecane-luty polecane-luty.php
RewriteRule jak-zlozyc-komputer poradnik-1.php

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Z takim czystym htaccess nie miałem już dość długo do czynienia, ale myślę, że wszystko wygląda ok.

Czyli dla przykładu: Powinna się wyświetlić strona o adresie localhost/www/bmw, a wyświetla się strona o adresie locahost/www/audi.

Sprawdziłbym po prostu czy link, na który klikasz aby znaleźć się na stronie localhost/www/bwm nie jest ustawiony aby kierował na localhost/www/audi. Widzę, że stosujesz bardzo stary sposób na budowanie stron czyli do każdej podstrony tworzysz osobny plik - może po prostu plik, który miał wyświetlić stronę o bwm nadpisałeś przez co wyświetla stronę o audi?

komentarz 27 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
No właśnie nie, i w tym jest problem, w żaden sposób nie mogę się dostać do danego pliku, mimo iż wpisuje do niego adres bezpośrednio.

Wiem. że lepszym sposobem była by komunikacja z bazą danych, ale opanowałem w tym momencie front-end i na razie nie chce mi sie zabierać za back-end
komentarz 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Problem jest tylko z jednym plikiem?
komentarz 27 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
Z dwoma
komentarz 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Którymi?
komentarz 27 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
polecane-procesory i zsilacze
komentarz 27 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)

@CubeStorm, zmieniłem w htacess na inną nazwę i teraz działa. A jakie są jeszcze możliwości pliku htacces?

komentarz 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
W dużym skrócie: Bardzo duże.

https://dailyweb.pl/htaccess-bez-tajemnic/

https://www.kylos.pl/blog/htaccess-przyjazne-linki-wymuszanie-polaczen-szyfrowanych-i-inne-przydatne-rzeczy/

 

Takie podstawowe (niekoniecznie) "must have" to przekierowanie adresu z przedrostkiem www na adres bez tego przedrostka czy przekierowanie na konkretne pliki w przypadku błędów responsowych (404, 500 etc) oraz przekierowanie http na https, aby wymusić korzystanie z adresu zabezpieczonego przez certyfikat ssl.
komentarz 28 stycznia 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
Sprawdziłem wiadomości w pierwszym linku, skopiowałem niektóre linijki kodu, te zmienianiem adresu i nie moge teraz dostać się do żadnej strony, mimo iż usunąłem te linijki kodu a nawet sam plik htacess

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2021 w PHP przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w PHP przez Mateusz Tuczyński Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w HTML i CSS przez Zbyszek83 Nowicjusz (180 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...