• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Robienie zadań z książki

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
182 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Naszła mnie myśl. Czy Wy podczas nauki z książek robiliście każde jedno osobne zadanie do jakiegoś rozdziału? Czy jednak niektóre rzeczy zostawialiście, a wracaliście do nich po jakimś czasie? Bo sam mma tak, że przerabiam funkcje ze wskaźnikami, a zadania są tak podkręcone, że nie mogę wpaść na żaden pomysł.

Jak to u was wyglądało?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
U mnie nauka wyglądała mniej więcej tak: Jak sobie czytałem jakieś zadanie to obmyślałem plan na program i jeżeli to zadanie było na poziomie, że po 20 sekundach miałem już gotowe rozwiązanie w głowie to nie robiłem. Raczej starałem się rozwiązywać zadania będące pewnym wyzwaniem a jak się okazało coś zatrudne to odstawiałem na dzień góra dwa i wracałem(ja mam tak, że jak nie dokończe czegoś co zacząłem to mnie szlag jasny trafia i muszę dokończyć żeby się uspokoić więc z motywacją nie było problemu;) )
komentarz 21 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
No u mnie podobnie, tylko autor pewnie założył, że przy jego listingach da radę zrobić wszystkie jego zadania, ale są taki opisane, że trudno nawet takie coś na internecie znaleźć.
komentarz 21 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Jak się dobrze pokombinuje to rozwiązanie zawsze się znajdzie :). Chyba, że ktoś nie umie przekazać czego oczekuje od tego zadania, to będzie jeszcze ciężej.
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Ja staram się robić zadania po koleji ale jak nie wychodzi to pomija i robię inne jak wpadnie mi do głowy jakiś pomysł to wracam do zadania. Jeśli zadania wydają ci się zbyt pokręcone to może przeczytaj rozdział jeszcze raz (tak wiem nudna ta teoria) możesz też wrzucić oczywiście zadanie na forum z pewnością ktoś ci pomoże i cię naprowadzi. Wtedy następne zadanie z funkcjami na wskaźniki będzie prostsze.
komentarz 21 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ogólnie w pracy mam problem z netem i wieczny szum (nie nie pracuje jako programista :p - praca dla studenta) i czasami trudno się skupić na czytanym tekście. Czasami też mam wrażenie, że czytając rozdział jeszcze raz tracę czas na naukę innego rozdziału.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wisien Nowicjusz (200 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 235 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...