• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Messenger - zdjęcia skasowane dawno temu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
682 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Andbaja Nowicjusz (120 p.)
Witam!

Niedawno haker przejął moje konto na facebooku (nie do odzyskania). Teraz szantażuje mnie smsami, że ma jakieś kompromitujące mnie zdjęcia. Jednak zdjęcia, na których byłoby coś zdrożnego wysyłałem kilka ładnych lat temu i natychmiast usuwałem rozmowę. Czy jest możliwe, że po tylu latach udało mu się je uzyskać?

pozdrawiam
komentarz 25 stycznia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jeżeli jest pracownikiem Facebooka(co jest mało prawdopodobne) to może taki dostęp mieć. W innym przypadku raczej nie ma takiej opcji.
komentarz 25 stycznia 2021 przez Andbaja Nowicjusz (120 p.)
Mój numer telefonu domyślam się że ściągnął z facebooka? Mimo że nie był dodany - to na telefonie najczęściej się logowałem poprzez aplikację. Mogło tak być? Martwi mnie to, że jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś ze znajomych po shakowaniu konta dostawał takie smsy...
komentarz 25 stycznia 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

@Andbaja,  Kiedyś wystarczyło pobrać dane użytkownika w ustawieniach fb i pokazywało usunięte wątki itd., ale nie wiem jak jest teraz

komentarz 25 stycznia 2021 przez Andbaja Nowicjusz (120 p.)
No właśnie jedni mówią, że można sciągnąć na dysk również te usunięte wątki i zdjęcia a inni, że nie można... I tu moje największe wątpliwości, czy jest się czym martwić...

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2021 przez niezalogowany
Z logicznego punktu widzenia jest to mało prawdopodobne aczkolwiek technicznie możliwe ...np poprzez legalny dostęp do danych firmy o której piszesz lub nielegalny ..

Zgłoś incydent odpowiednim służbom !!!  sprawa ma znamiona kryminalne !!!
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2021 przez dawid_cisco Użytkownik (930 p.)

Na portalu Facebook istnieje możliwość pobrania kopii zapasowej wszystkich danych, jakie zgromadził Facebook.

Kopia zapasowa to plik zip, w którym znajdują się wszystkie dane w tym czaty z grup, które zostały usunięte bądź zdjęcia, które zostały usunięte.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego szantażu ?

Mam pewne doświadczenie z takimi sytuacjami i mógłby pomóc. 

komentarz 26 stycznia 2021 przez Andbaja Nowicjusz (120 p.)
Dzięki - napisałem priv.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 6,688 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez M.ku79 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 634 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Stokrotka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Dagoth Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...