• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MIT App Inventor - logowanie - firebase

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
461 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Jarecki Nowicjusz (120 p.)
edycja 24 stycznia 2021 przez Jarecki

Witam.

Od jakiegoś czasu bawię się z MIT App Invertor. Parę miesięcy temu wpadł mi pomysł zrobienia aplikacji do pracy która ułatwiła by ją czasem. Z aplikacji korzystało by kilkaset osób. W związku z tym postanowiłem zrobić multiple login aby każdy miał swoje konto i nikt mu tam niepowołany zaglądał. Wszystko szło super do momentu aby wyciągnąć z firebase login w celu sprawdzenia czy dany login już istnieje aby konto się nie powieliło i hasło nie zostało zamienione (wszystko oczywiście z poziomu aplikacji). Całe logowanie i rejestracja odbywają się w jednym oknie. Początkowo próbowałem z jedną bazą danych ale nie potrafiłem wyciągnąć tag do sprawdzenia (nie miałem pomysłu jak to zrobić) gdyż już jedna komenda była z wyciągnięciem danych celem zalogowania się. Pomyślałem że w trakcie rejestracji żeby dane zapisywały się jednocześnie na dwóch bazach i wtedy wyciągnę tag z tej drugiej, ale tu też jakieś opory są bo apka nie chce mi tego puścić. Pomyślałem jeszcze żeby może rejestrację robić dwuetapowo, najpierw po przyciśnięciu przycisku sprawdź aplikacja ma sprawdzić w firebase2 czy taki login istnieje i albo odblokować możliwość rejestracji albo podać info o tym że taki login istnieje i trzeba wybrać inny (zrzut ekranu z tego etapu jest). Może ktoś z was będzie w stanie wychwycić cóż takiego robię nie tak lub gdzie popełniłem błąd. Chciałbym zaznaczyć iż nie jestem żadnym programistą a ostatni raz z programowaniem miałem doczynienia w liceum jakieś 20lat temu.

obraz

EDIT: zmiana obrazka, tamten był po jeszcze większych kombinacjach :D + opis działania wg. laika (mnie ;) )

1.Po włączeniu ekranu Administracyjnego (Funkcja LoginBtn + FirebaseDB1.gotValue) pojawiają się opcje do założenia konta (zapis danych do firebase1 i 2)

2.Wpisujemy podwójnie login i hasło w polach do tego przeznaczonych i wciskamy przycisk do Sprawdzenia wpisu w FirebaseDB2. Jeżeli login jest już w bazie danych pojawia się info o tym że takie konto już istnieje, jeżeli nie znika opcja sprawdzania konta i pojawia się przycisk do zapisu danych w bazie.

3. Po wciśnięciu zapisu konta w obu bazach ekran powinien powrócić do stanu w pkt.1

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2021 przez polymacin29 Nowicjusz (140 p.)
więc stworzyłem coś, gdzie możesz się zarejestrować i zalogować. teraz chcę to zrobić, aby po zarejestrowaniu się w tinydb utworzył listingę tylko dla twojego loginu i wyświetlił ją na innym ekranie. jak bym to zrobił

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 811 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...