• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

aplikacja do mierzenia czasu użytkowania danej aplikacji

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
219 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2021 w C i C++ przez Bandyta Początkujący (270 p.)
Cześć, wpadłem na pomysł programu do liczenia czasu użytkowania danej aplikacji na komtuterze. Np. mierzenie czasu od uruchomienia, do zamknięcia CodeBlock'sa. Będzie to mój pierwszy projekt wykraczający (tak bym chciał) poza konsolę. Dopiero zaczynam z programowaniem w C++ i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Nie wiem nawet co googlować- stąd ten wpis. Będę wdzięczny za każdą radę która mnie jakoś nakieruje do podjęcia pracy.
Dzięki za uwagę :)

Ps; Mój obecny stan wiedzy to obejrzenie (prawie) całego kursu C++ z kanały Pasja Informatyki, kilka odcinków z ObjectC++ ,a poza tym od kilku tygodni rozwiązuję zadania na SPOJ'u.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
wybrane 24 stycznia 2021 przez Bandyta
 
Najlepsza

będziesz potrzebował listy procesów i zapewne będziesz działał dużo z winapi, aplikacja zapewne będzie posiadała jakieś gui, zapisywanie ustawień i wartości to będziesz potrzebował jakiejś bazy danych lub wiedzy o działaniu na plikach czyli musisz o tym poczytać

nie wiem co jeszcze może być potrzebne, ale ogólnie to podstawy działania z bibliotekami third party i kreatywność :P

2
komentarz 23 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Wszystko co wymieniłeś dostarcza Qt. Więc nauka powinna być dużo przyjemniejsza, bo cała wiedza będzie skondensowana w jednym rozwiązaniu.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 28 września 2021 w Offtop przez Ser-Ver Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Urządzenia mobilne przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 141 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...