• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python Selenium - czytanie kodu strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2021 w Python przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
Witam!

Ostatnio mam problem z Pythonem Selenium - a mianowicie gdy chcę znaleźć element po class="" to znajduje mi pierwszy element o takiej klasie, który się załadował... Ja natomiast muszę zrobić tak, żeby Selenium przeszukiwało kod w poszukiwaniu tej class="" od dołu - czyli pierwsza class="" od dołu to ta, której szukam :) Jest na to jakiś sposób?

Z góry dzięki i pozdrawiam!
komentarz 23 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
uzycie logicznego myślenia w programowaniu? Pomyśl co chces zrobić... np chcesz mieć ostatnie zebrane jabłko, zbierz wszystkie w odp. kolejność.
komentarz 23 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@MrMoon, Dlaczego nie możesz skorzystać z wtyczki do przeglądarki, wyklikać ręcznie i skopiować to czego potrzebujesz? 

komentarz 29 stycznia 2021 przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
to ma być automat
komentarz 29 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Odpowiedź do mojej odpowiedzi? Jeżeli tak. To co związku z tym? Skoro nie potrafisz zrobić tego z palca, to pozwól, by zrobiło to selenium. Wybierze odpowiednie atrybuty klas, czy innych selektorów. Jeżeli już wyklikasz, będziesz miał możliwość skopiowania odpowiednich fragmentów.
komentarz 3 lutego 2021 przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
Ok wytłumaczę, o co chodzi:

Chcę, żeby program otwierał Mess, logował się i pobierał ostatnią wiadomość od kolegi (mam fake konto gdzie piszę tylko z nim) i pobierał najnowszą wiadomość od niego (tekst z niej) i potem zapisywał ją jako zmienną wiadomość.

Później za pomocą specjalnie przygotowanego kodu ma tłumaczyć tę wiadomość na nieznany nikomu język (dla prywatności), ale to już wiem jak zrobić... Nie wiem jak pobrać ostatnią wiadomość od niego?

Proszę o pomoc :)
komentarz 3 lutego 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Spójrz na API facebooka. Może coś w formie bota, który jest wykorzystywany przez sklepy.

Tak na marginesie, skoro boicie się o prywatność, to proponuje zmienić komunikator.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2022 w Assembler przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 6 marca w Python przez Fidzi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2023 w Python przez FrikeQ Nowicjusz (170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...