• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy kurs nt. MySQL z kanały Pasja Informatyki wystarczy by podjąć pracę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
460 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kano7 Nowicjusz (120 p.)

Witam wszystkich

Przerobiłem kurs nt. MySQL z kanału Pasja Informatyki, wszystko zrozumiałem i pojąłem dzięki fachowości nauczyciela ;) Przerabiam też HTML, CSS oraz C++ i korzystając z okazji chciałbym podziękować prowadzącemu za wszystko czego dzięki niemu się nauczyłem. Zwraca mocno uwagę fakt przemyślanych filmów oraz sposobu nauczania co bardzo mi się podoba.

Ostatnio w moim mieście pojawiło się ogłoszenie o pracę z m.in takimi wymaganiami:

  • znajomość relacyjnych baz danych (preferowany Microsoft SQL Server),
  • znajomość języka zapytań SQL

Czy umiejąc to co jest zawarte w kursie mogę aplikować na to stanowisko czy może te 6 odcinków to tylko początek i za bazami danych kryje się dużo więcej i nie warto próbować?

Jeśli chodzi o pozostałem kursy które wypisałem to jest to świeża wiedza oraz jestem w połowie tych kursów.

 

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez niezalogowany
edycja 21 stycznia 2021

Nie chcę Ci podcinać skrzydeł  i nie umniejszam tym samym NAUCZYCIELOWI(którego darzę dużym szacunkiem i sympatią )ale Jak na moje Oko "trochę" zbyt mało ..smiley

Nie mniej jednak Zawszę mogę się Mylić ...enlightened

Weź również pod uwagę bardzo ważny czynnik "Szczęście"....laugh

Aplikuj nic nie tracisz możesz Tylko zyskać !

Powodzenia !!!yeswink

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez KopfSzmercen Bywalec (2,870 p.)
edycja 21 stycznia 2021 przez KopfSzmercen
Dokładnie jak wyżej, te kursy są dobre dla początkujących żeby mniej więcej załapać o co chodzi, popróbować, ale niestety byłoby to za proste gdyby poświęcając nawet 100h na naukę i ćwiczenia od zera można było z powodzeniem podjąć pracę, niemniej jeśli chcesz to próbuj aplikować, nic nie tracisz. Nauka wymaga wiele wysiłku, determinacji a szczególnie pasji- nie ma się co oszukiwać, zapewniam że jak się czegoś nie lubi to nawet bardzo atrakcyjne oferty finansowe nie zmuszą do solidnej pracy szczególnie pochłaniającej sporo czasu. Wszystko przed Tobą, jak Ci się spodobało to brnij dalej a jeśli odpowiednio się w to zaangażujesz to po pewnym czasie Twoje umiejętności będą na tyle dobre że dostanie pracy będzie bardzo możliwe :)
+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie znam.tych kursów ale pytanie co umiesz... potrafisz np pracować z indeksami i powiedziec kiedy jakie warto robic, znasz polecenie np. Explain itp, umiesz pracować z różnymi metodami join i rozumiesz kiedy jakiej uzyc? Umiesz sortowac, grupowac dane, robić zagniezdzone zapytania, pracować z datami, robić jakies konkatenacje itp?

To takie zupełne minimum o co można by zapytać na rozmowie aby sprawdzić czy ktoś w ogole ma podstawowe pojecie o bazach. No i tez temat omowienia różnych typów danych, constrainty itp.
komentarz 22 stycznia 2021 przez Kano7 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wiem zdecydowanie za mało ale to nic, dopiero wchodzę w ten świat, jednak zastanawia mnie jedna sprawa bo akurat te ogłoszenie jakby było dedykowane bazom danych tutaj piszecie ile tego jest i jak rozumiem jest to temat bardzo szeroki i pewnie wymagania też większe skoro chodzi o same bazy danych a jak jest gdy są ogłoszenia, że szukają programisty np. C++ i wymagają znajomości baz danych czy to wtedy też jest taki szerszy zakres wiedzy czy już mniej bo jeśli tego sporo to myślę, że warto od razu równolegle się uczyć wraz z nauką języka a nie później, no tak mi się przynajmniej wydaje.
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
kiedyś pracowałem trochę z mysql i pamiętam, że bardzo dobrą książką jest https://helion.pl/ksiazki/mysql-vademecum-profesjonalisty-wydanie-v-paul-dubois,mysvp5.htm#format/e pokazuje wiele aspektów z gotowymi przykładami. Myślę, że to jest taki zbiór podstaw aby zacząć pracę w tym temacie.
+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Microsoft SQL Server a MySQL dzieli ogromna różnica. Dodatkowo Microsoft SQL Server wykorzystuje T-SQL. A po 6 odcinkach to tyle co nic:) Najlepiej kupić sobie kilka książek specjalistycznych na temat baz danych. Na temat samych transakcji mozna napisać jakieś 2tyś stron. :)
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Microsoft SQL Server a MySQL dzieli ogromna różnica. Dodatkowo Microsoft SQL Server wykorzystuje T-SQL.

i tak i nie... ważne abyś znał problemy pracy z bazami danych, umiał je rozwiązywac i przewidywać. Jeśli znasz dobrze mysql to nie znaczy, że nikt nie przyjmie Cię do tsql. Nawet często się to spotyka w firmach, nie tylko w bazach danych ale i w programowaniu. Sam mam okazję pracować z gościem, który przez parę ładnych lat pracował w backendzie pythona a został potem zatrudniony jako Java developer i wdrożył się mega szybko... znał problemy backendu i apek webowych od tej strony więc tylko musiał przestawić się na inny język... a to uwierz mi, na prawdę najmniejszy problem.

+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
te 6 odcinków to nawet nie jest fragment tego co powinno się wiedzieć o SQL, bazach danych etc. żeby móc podjąć 1 prace.
To traktowałbym jako, zachętę do nauki - żeby zapoznać się z tematem i uczyć się dalej, z jakimś "zapoznaniem się, bazą"
a potem po czasie realizowania projektów własnych i dopiero szukania pracy

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 386 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...