• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powrót do zawodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Witam, jestem Technikiem informatykiem. Może wyniki są  średnim odzwierciedleniem umiejętności, ale Szkołę skończyłem z myślę zadowalającym wynikiem ( egzaminy praktyczne zdane na 95-100% a teoretyczne 80-90% [E12,13,14). Maturę również zdałem z zadowalającym dla mnie wynikiem. Jeśli chodzi o IT ( matematyka 80%, angielski 65 i ang. Ustny 30) ale od tego czasu podszkoliłe się w mowie z angielskiego. Oprócz tego mam dwa certyfikaty CISCO z sieci i z IT Essential

 Niestety sytuacja zyciowa zmusiła mnie do wyjazdu do pracy za granicą. Teraz chciałbym powrócic do zawodu, bo jest to coś co lubię robić. Wysyłałem paredziesiąt CV,  ale bez wiekszego skutku. Prede wszystkim chciałbym zostać prpgramistą. I tutaj pierwsze pytanie. Czy roczny Bootcamp z programowania poprawi moja sytuacje na rynku pracy? A 2 pytanie, jest takie, że w miedzyczasie- przez ten rok chciałym pracować już jako ktoś związany z zawodem informatyka.a więc cozrobić, żeby szybko znaleźć taką pracę, jak podnieść swoje kwalifikacje zeby pracodawca nie myślał, że jestem "zastany" w informatyce.

 

 Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
W mojej opinii Twoje egzaminy i oceny nie mają za bardzo znaczenia, może prędzej te certyfikaty, choć nie znam ich dokładnie. Pokaż, że coś potrafisz. Chcesz programować, to naucz się wybranego języka, zacznij w nim coś pisać, zrób jakieś projekty, wstaw na Githuba. Pracodawca musi po prostu zobaczyć, że coś wiesz i mu "się przydasz". Nie wiem czy roczny bootcamp coś poprawi, zależy co tam będzie. Wydaje mi się, że rok czasu to strasznie długo, zakładam też że pewnie jest to płatne i niemało. W dobrym wariancie ktoś bardziej doświadczony przekaże Ci jakoś uporządkowaną wiedzę i swoje porady, a więc możesz też do tego dojść sam jeśli tylko się porządnie sam weźmiesz. Jest sporo kursów, poradników i innych rzeczy w sieci, czasem darmowe, czasem płatne, ale pewnie mniej niż bootcamp. Często ludzie idą na takowy, coś tam porobią przez jakiś czas i uważają, że mogą iść prosto do pracy. A tu brakuje po prostu takiego trochę doświadczenia, obycia, porobienia czegoś samemu i zademonstrowania, że coś się wie. Ale to pewnie też zależy od bootcampu i osoby.

Co w międzyczasie to prawdę mówiąc nie wiem. Jeśli nie umiesz programować, to nikt Cię na takie stanowisko nie zatrudni. Chyba że znalazłbyś jakiś staż czy coś, ale tam przeważnie i tak trzeba umieć cokolwiek. Może jeśli coś pamiętasz ze szkoły to jakiś serwis czy coś takiego prędzej... Tyle że przyszłemu pracodawcy, do którego pójdziesz jak się nauczysz programować, nadal nic to nie da - serwisowanie sprzętu nijak ma się do programowania. Może pokazać co najwyżej, że gdzieś już pracowałeś i coś w tym czasie robiłeś, tak ogólnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,083 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...