• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

konfiguracja dwóch routerow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
436 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
Witam, na wstępie wspomne iż próbowałem wiele sposobów i metod znalezionych w sieci aby połączyć te dwa routery natomiast nic nie rozwiązało mojego problemu, mianowicie posiadam 2 routery w domu jeden na parterze a drugi na drugim piętrze, są one ze soba połączone kablem.

Router główny to Tp-link Archer C6

Router drugi  to d-link DIR-809 AC750

Ogólnie routery działają natomiast problem polega na tym że drugi router ma bardzo małą prędkość w porównaniu do głownego.

w głownym predkosc pobierania wacha się między 190-230mb/s, natomiast w drugim routerze jest to maksymaknie 40mb/s - rzadko nawet udaje się osiągnąć taką "dużą" prędkość...

Poniżej załącze screeny jak wygląda skonfigurowany router tp-linka, niestety az tak doświadczony w sprawach sieci nie jestem aby uporać się z tym mankamentem. Prosił bym o jakieś wskazówki bądz kroki jakie mogę podjąć aby to razem ze sobą współgrało i drugi router miał normalną prędkość.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Pokaż jakiś rysunek, jak to masz wszystko połączone. Jak mierzysz prędkości?
komentarz 20 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)

Na screenach pokazane jak wyglada skonfigurowany router głowny przez "eksperta" niestety z ktorym nie mam juz kontaktu i nie bede miał możliwości sie skontaktować z nim.

Router połączony standardowo z głownego kablem  z lan1 do wan w drugim routerze. Dzieli ich jedno piętro ale to chyba bez znaczenia.

 

komentarz 20 stycznia 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Według specyfikacji tego drugiego routera masz porty 10/100 Mbps, chociaż do tych 100 powinien dobijać. Testowałeś prędkości po kablu czy po wifi?

Zawsze możesz wymienić kable pomiędzy nimi i zobaczyć czy coś lepiej.
komentarz 20 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
tylko wifi, jutro pokombinuje z kablem zobaczymy czy bedzie lepiej bo dzis to nawet 40 nie osiąga
komentarz 20 stycznia 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Po wifi nie będzie lepiej, ponieważ samo połączenie bezprzewodowe jest obarczone sporymi spadkami transferów. Jeśli chcesz poprawić prędkość na drugim urządzeniu, to niestety musisz je wymienić. Połączenie 100Mbps pomiędzy urządzenia jest wąskim gardłem i nie ma tu zbyt dużego pola manewru.
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez Remmi51 Nowicjusz (200 p.)
możliwa jest opcja że jest uszkodzony kabel do d-linka lub sam port wan w tym d-linku

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,448 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...