• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sony Vegas Pro 9 / Sony Vegas Pro 12 - czy jest duża różnica w obsłudze obu wersji ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2021 w Grafika i multimedia przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Od kilku lat mam zainstalowany Sony Vegas Pro 9.0e (Build 1146) 64-bit.

Ostatnio miałem krótki materiał wideo w formacie MP4 o rozdzielczości 1280x720 (proporcje obrazu na pełnym ekranie) jako oryginał - panoramiczny format obrazu 16:9. Po obróbce tego materiału wideo postanowiłem zrobić renderowanie filmiku, aby nie utracić proporcji obrazu. Niestety po tym renderowaniu okazało sie, że ten obrobiony filmik w formacie MP4 ma tradycyjny format obrazu (4:3) o rozdzielczości 640x480 (tradycyjne/telewizyjne proporcje obrazu). Renderowanie tego obrobionego filmiku w pozostałych formatach (AVI, WMV) - miały jeszcze gorsze (mniejsze) proporcje obrazu. Najlepszy okazał sie format MP4, ale niestety nie zachował tych oryginalnych proporcji obrazu (przy domyślnych ustawieniach).

W tej sytuacji chciałbym zainstalować lepszą wersję tego programu. Biorę pod uwagę Sony Vegas Pro 12.0 (Build 770) 64-bit.

Mam 3 pytania:

1. Czy ktoś z Was ma albo miał do czynienia z Sony Vegas Pro 12.0 (Build 770) 64-bit ?

2. Jeżeli tak, to czy ta wersja SVP 12.0 (Build 770) 64-bit renderuje filmiki w wyższych rozdzielczościach zachowując oryginalne proporcje obrazu przy domyślnych ustawieniach ?

3. Jeżeli tak, to czy ta wersja SVP 12.0 (Build 770) 64-bit umożliwia lepszą/bogatszą edycję tekstu (ukośne napisy, ładniejsze animacje itd itd) ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 432 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 798 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez uzumaki Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...