• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja dwóch routerów w domu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)

Witam, na wstępie wspomne iż próbowałem wiele sposobów i metod znalezionych w sieci aby połączyć te dwa routery natomiast nic nie rozwiązało mojego problemu, mianowicie posiadam 2 routery w domu jeden na parterze a drugi na drugim piętrze, są one ze soba połączone kablem.

Router główny to Tp-link Archer C6

Router drugi  to d-link DIR-809

Ogólnie routery działają natomiast problem polega na tym że drugi router ma bardzo małą prędkość w porównaniu do głownego.

w głownym predkosc pobierania wacha się między 190-230mb/s, natomiast w drugim routerze jest to maksymaknie 40mb/s - rzadko nawet udaje się osiągnąć taką "dużą" prędkość...

Poniżej załącze screeny jak wygląda skonfigurowany router tp-linka, niestety az tak doświadczony w sprawach sieci nie jestem aby uporać się z tym mankamentem. Prosił bym o jakieś wskazówki bądz kroki jakie mogę podjąć aby to razem ze sobą współgrało i drugi router miał normalną prędkość.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2021 przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
zaraz zaraz, ty narzekasz na 40mb/s!?!? ja od zawsze mam 2mb/s i nie narzekam, jak wszystko działa to o co chodzi? 40mb/s to kosmiczna prędkość
komentarz 17 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
o czym ty mowisz ? widzisz rozbieznos? aktualnie nie przekraczam 21 mb/s 40 to maks jaki udalo sie uciagnac
komentarz 17 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
powodzenia jak dla cb 40 to duzo
komentarz 17 stycznia 2021 przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
to ile jest średnio? 10? to i tak sporo, a no i ten drugi ruter jest pewnie słabszy i to dlatego
komentarz 17 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
ty chyba nie widzisz co piszesz, sprawdz sobie srednie predkosci, jezeli uzywasz internetu tylko do pisania maili to z pewnoscia 10 ci wystarczy ;)
komentarz 17 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
Twoj komentarz nie rozwiazuje mojego problemu wiec jest dla mnie całkowicie zbędny ;)
komentarz 19 stycznia 2021 przez matti.94 Nowicjusz (180 p.)
ODŚWIEŻAM

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 435 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,445 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...