• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tablica struktur proszę o małą podpowiedź

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w C i C++ przez Frodo94 Nowicjusz (120 p.)

Cześć wszystkim, jestem tutaj nowy. Zacząłem pierwszy semestr studiów informatyki i pojawiły się niestety pierwsze komplikacje podczas tworzenia projektu z programowania. Dodam, że program dotyczy czystego języka C a nie C++. Mam do wykonania prosty system jakby bazy danych przychodni z listą pacjentów wizyt, lekarzy wyświetlaniem ich dodawaniem itp. Nie proszę by ktoś napisał za mnie kodu programu oczywiście tylko proszę o pomoc w ogarnięciu jednej pewnie prostej rzeczy.

Bazę mamy robić za pomocą struktur i tablic. Sugerując się internetem stworzyłem Struct o nazwie Pacjent i próbowałem to przypisać do tablicy żeby nadać danym indeksy niestety program nie chce się kompilować.

struct pacjent
{
    char PESEL[9];
        char imie [20];
    char nazwisko [30];
    int rokurodzenia[4];
    float waga;
}; 
struct struktura tab[]; 

Skopiowałem nawet kod z internetu który powinien działać jako test a i tak jest error kompilacji. Zmieniałem środowisko programistyczne z jakiegoś mało znanego na codeblocks i to również nie pomogło. Poniżej screen z testu na podstawie kodu z internetu który raczej powinien być poprawny:

Brakuje jakiejś biblioteki? Jakiś problem z kompilatorem? Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę ruszyć dalej przez taką raczej drobną sprawę :c.

komentarz 13 stycznia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Nie podałeś rozmiaru tablicy. Skoro nie wiesz, jak duża tablica będzie potrzebna, powinieneś użyć jakiejś struktury dynamicznej, może to być tablica dynamicznie aplikowania i w razie potrzeby reallokowana.
1
komentarz 13 stycznia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Frodo94,

który raczej powinien być poprawny

Byłby, gdyby po int main() był {.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2019 w C i C++ przez Skidrowed Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...