• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdobycie moich danych przez nieznajomego

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
380 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Anku Początkujący (320 p.)
edycja 13 stycznia 2021 przez Anku
Prawdopodobnie ktoś zdobył moje informacje na temat mojej lokalizacji oraz zdjęć ale nie jestem tego pewny, jak moge się chronić? Jestem młody i nie ukrywam, że się boje a boje się tego powiedzieć rodzicom
komentarz 13 stycznia 2021 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
jak zdobył? skąd takie podejrzenie?
komentarz 13 stycznia 2021 przez Anku Początkujący (320 p.)
edycja 13 stycznia 2021 przez Anku
Nie lubię się z jednym gościem na discordzie,

1. Na moim profilu na discordzie mam link do spotify, steam i moich medii spolecznosciowych gdzie mogl zdobyc informacje w jakiś sposob (wiedzą jedynie ile mam lat i prawdopodobnie w jakim kraju mieszkam).

2.Napisał do mnie jego kolega w prywatnej wiadomośći w której nic nie było zamieszczone i dziwnym trafem odrazu po tym w aplikacjach w tle (bylem wtedy na tablecie) pojawil sie aparat i galeria a kompletnie z nich nie korzystam ale być może kliknąłem na nie przypadkowo ale wątpie.

Jak się mogę chronić, proszę o pomoc.
1
komentarz 13 stycznia 2021 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Może znaleźli cię na facebooku i stąd wiedzą kim jesteś

Imo android jest zbyt zabezpieczony, by dało się odpalić w taki sposób aplikacje do tego w tle.
1
komentarz 13 stycznia 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

@Anku,  Gościa na discordzie możesz zablokować, a socialmedia odłączyć. Lokalizację można zebrać po kliknięciu po prostu w shortlinka (np. https://linklyhq.com, czy jakieś inne strony).

Co do zdjęć - sprawdź swojego facebooka i instagrama, zapewne profile są publiczne i zdjęcia widać, a skoro masz podlinkowanego powiedzmy Spotify który jest połączony z FB, a na profilu na FB masz publiczne zdjęcia to nie jest to czarna magia, a po prostu sztuczka :D

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2021 przez niezalogowany

Zadaj sobie pytanie dlaczego pojawił się Twój problem ? Potem spróbuj sobie sam na nie dopowiedzieć (Wierzę że wymyślisz to całkiem proste) Na przyszłość przestań wykonywać czynność która przyczyniła się do powstawania tego typu kłopotu, problemu...

Żadne zabezpieczenia nie są tak skuteczne jak zdrowy rozsądek ! smiley Jeśli czujesz się zagrożony i nie jesteś pełnoletni ,może wypadało by o tym opowiedzieć swoim opiekunom???

+1 głos
odpowiedź 13 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

mojej lokalizacji oraz zdjęć ale nie jestem tego pewny

takie dane, są nic nie warte aktualnie i te dane posiada twój telefon, facebook, aplikacje z których korzystasz i jak ktoś jest sprawny, to one generalnie są dostępne dla wszystkich. 
Nie przejmował bym się tym za bardzo,  pytanie co chcesz chronić, czy masz do tego powód? 
Zwróć uwagę, że zamawiając głupią przesyłkę podajesz dane adresowe, a to i tak leci w system. RODO- niby, RODO... ale działa to tak, że nie działa,  i/lub działa wtedy kiedy wcale nam na tym nie zależy, ale utrudnia nam jakieś działanie czy to firmowe, czy finansowe, czy z korzyścia dla nas a niekorzyścią dla strony biernej/drugiej/państwa 

0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Nie powiem ci co zrobić w takiej sytuacji bo nie wiem, na twoim miejscu nie przejmowałbym się, ale jeżeli martwi cię, że ktoś zna twoją lokalizację lub posiada inne dane które może wykorzystać przeciwko tobie, lepiej nie ukrywaj tego przed rodzicami. Staraj się na przyszłość zabezpieczać przed takimi wyciekami danych. Nietrudno zdobyć twoją lokalizację, bardzo często aplikacje żądają do niej dostępu i nie wiadomo czy gdzieś dalej ona nie jest przesyłana, poza tym przybliżoną lokalizację można określić na podstawie publicznego adresu IP (wpisz w duckduckgo "my ip" i od razu ci wyskoczy przynajmniej kraj w którym się znajdujesz). Poczytaj o sieci ORBOT. Pozwala zgubić twoją prawdziwą lokalizację i o ile nie udzielisz uprawnień, nikt nie będzie w stanie cię namierzyć.
komentarz 16 stycznia 2021 przez Anku Początkujący (320 p.)
Witam. Mam pytanie na temat Orbota, zainstalowalem go na swoim tablecie i nie wiem jaki kraj mam ustawić, orbot automatycznie ustawil mi "Global (auto)" jaki kraj jest najlepszy aby było trudniej było w zdobyciu mojej lokalizacji i anonimowości?

"i o ile nie udzielisz uprawnień" Masz na myśli Orbota?

Z góry dzięki za odpowiedź
komentarz 16 stycznia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Myślę że to wszystko jedno jaki kraj ustawisz. Orbot zamaskuje Twój publiczny adres IP przed stronami które odwiedzasz i twoją aktywność przed pośrednikami w sieci (cały ruch będzie przepuszczany przez inny serwer i szyfrowany). Pamiętaj, że prywatność to nie jedno narzędzie które załatwi wszystko, a w pewnym sensie styl życia. Oprócz tego musisz kontrolować uprawnienia aplikacji, zabezpieczać konta za pomocą silnych haseł i 2FA, wykonywać backupy w bezpiecznym miejscu etc.

Co do uprawnień, miałem na myśli wszystkie aplikacje które korzystają z uprawnień android.permission.ACCESS_COARSE_LOCATION i android.permission.ACCESS_FINE_LOCATION. Udzielaj ich tylko tym którym ufasz. Jeżeli aplikacja żąda uprawnień do lokalizacji choć według ciebie ich nie potrzebuje, możesz spróbować ją oszukać zamykając w sandboxie z pozorowaniem lokalizacji lub zmodyfikować apk, ale to już bardziej skomplikowane zadania.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 622 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez GDAE Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...