• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy może mi ktoś wyjaśnić ten kod z php

0 głosów
1,049 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2021 w PHP przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 11 stycznia 2021 przez Arkadiusz Waluk

Polecenie jest takie:

Zakładając, że zmienna tablicowa $tab jest wypełniona liczbami naturalnymi, wynikiem programu będzie wypisanie:

 A. największego elementu tablicy

 B. tych elementów, które są większe od zmiennej $liczba

 C. elementu tablicy, który jest równy wartości $tab[0]

 D. najmniejszego elementu tablicy

komentarz zamknięcia: wyjaśnione w komentarzu
2
komentarz 11 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (28,110 p.)
oczekujesz jakiegoś naprowadzenia czy abyśmy to zrobili za ciebie?

kod robi to:

ustawia zmienną liczba na 1 element w tablicy (element o indexie 0)

dla każdego elementu w tablicy sprawdza czy zmienna $liczba jest mniejsza od elementu

jeżeli tak nową wartością zmiennej liczba jest wartość zmiennej $element

po pętli pokazujemy zmienną liczba
komentarz 11 stycznia 2021 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
chce żebyś mnie naprowadził żebym zrozumiała na czym polega ten kod
komentarz 11 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (28,110 p.)
w sensie co robi tak?
1
komentarz 11 stycznia 2021 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
a dobra już zrozumiałam, Dziękuję bardzo miły człowieczku :D

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (90,350 p.)

Jutro część teoretyczna EE.09 (lub E.14 w razie poprawki), stąd pytanie. wizadkol123 już ci świetnie wyjaśnił, co robi ten kod. Teraz ty dobierz odpowiedź.

komentarz 11 stycznia 2021 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
jak to się mowi do trzech razy sztuka XD (tak też się pochwalę nie zdałam poprawki XD)

jeśli uda mi się zdobyć kwalifikację postawię ci piwo xd
komentarz 11 stycznia 2021 przez jkdfklgdf Nałogowiec (32,020 p.)

@SzkolnyAdmin, wiem, też idę ;) po prostu zauważam dużo pytań z testów :)

komentarz 11 stycznia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (90,350 p.)

@Głupia546,
 Trzymam za słowo :)

komentarz 11 stycznia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (90,350 p.)
@Milesq: ale ty chyba raczej na spokojnie? ale kto wie, co "mędrcy" z CKE wymyślili.
komentarz 12 stycznia 2021 przez jkdfklgdf Nałogowiec (32,020 p.)
Na spokojnie pod tym względem, że wiem, że zdam. Ale tak jak piszesz to co oni wymyślili to jest po prostu... kosmos. Pytania to często pamięciówka. Jeśli piszesz w jakiejś technologi to wiesz np. jak nazywa się funkcja zaokrąglająca, ale głupotą jest dawać takie pytanie na egzaminie który ma potwierdzić twoje umiejętności programowania

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2018 w PHP przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...