• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałbym zacząć programować w c++

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)

Witam ostatnio obejrzałem 7 odcinek kursu Pana Mirosława i zacząłem pisać program wyszedł mi program logowania i symulator bankomatu ale np. ciężko było mi napisać quiz i pisałem go głównie przepisując z kodu z załącznika na blogu. Na początku byłem zafascynowany całym programowaniem i zarobkami jakie mógłbym osiągnąć gdybym został koderem i tutaj nachodzi mnie pytanie : Czy ja po prostu nie powinienem stopniowo oglądać dany odcinek a potem spróbować napisać programy w nim występujące czy po prostu moje zafascynowanie minęło a ja sam nie nadaję się na kodera? 

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs
 
Najlepsza
Nie ma czegoś takiego - nie nadaję się.  Po prostu siedzisz i się uczysz danej specjalności.  Nawet chcać być grafikiem nie trzeba mieć wrodzonego talentu, choć wiadomo, że przy graficznych aspektach pracy  sporo to daje.

Oglądaj odcinek spróbuj potestować różne funkcje jak działąją, zrozum ideę  logiczną programu, co najważniejsze, nie sugeruj się zarobkami bo to marny wyznacznik. Nie ma sensu na prawdę. Dobry koder nie szuka pracy, praca jego szuka.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Dziękuję to pocieszające i motywujące :)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)

Jeżeli jesteś w stanie poświęcić swój wolny czas na nauke programowania to już coś :) To, że na początku przepisujesz kod z poradnika to nic złego, ważne żebyś był wstanie wyciągnąć z tego wiedzę jak to działa i dlaczego w danym miejscu jest dana instrukcja. Zarobki to temat o którym trzeba zapomnieć na początku :P Przerabiaj poradniki do skutku, wkońcu poczujesz że jesteś w stanie samemu napisać jakiś program cheeky

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Dziekuję bardzo :)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Moim zdaniem powinieneś obejrzeć odcinek, którego nie do końca rozumiesz 2-3 razy a po obejrzeniu spróbować sam wykonać dany program. W ten sposób dużo więcej się nauczysz. I pamiętaj, że do programowania potrzeba praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki. :)

Pozdrawiam serdecznie
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Do programowania trzeba być kreatywnym. Spróbuj wykonać kilka testów na SPOJ'u i powiedz sobie czy sprawia Ci to przyjemność.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Założyłem tam konto i gdzie mogę znaleźć te zadania ?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Kapersky Obywatel (1,060 p.)
Również polecam ten adres. Fajne, przemyślane przykłady.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

Po pierwsze, drugie i trzecie praktyka! Napisanie quizu wamga już nieco umiejętności. Najlepiej przerabiaj po kolei kursy Pana Mirka i po obejrzeniu każdego odcinka spróbuj samodzielnie napisać programy z danego odcinka. Jeśli coś nie wychodzi to wracaj do filmu :) Potem staraj się zmieniać, rozbudowywać propgramy :) Najważniejsze jest to, żebyś się nie zniechęcał, nikt się z tym nie urodził :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Dziękuję bardzo za miłe słowa to bardzo pomaga :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)

Nie poddawaj się !

Chyba to jest najważniejsze przy rozpoczęciu swojej przygody z kodowaniem :) Jeśli zwątpisz, będziesz miał chwile w której nic ci nie będzie wychodziło, polecam obejrzeć jakiś film motywacyjny. Polecam pana Mateusza Grzesiaka :)

Możesz przepisywać programy z odcinków, ale tylko po to aby poznać cały ten system pracy, co robi dana komenda itd. Najwięcej natomiast nauczysz się, jak sam coś wymyślisz, przynajmniej tak jest w moim przypadku :)

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Dzięki wielkię :) W  najbliższym czasię zajrzę na kanał pana Mateusza :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez NXT Obywatel (1,860 p.)

Przede wszystkim się nie poddawaj. Im więcej będziesz ćwiczył, tym więcej będziesz umiał i rozumiał. Staraj się analizować działania kodów, które przepisujesz, a najlepiej próbuj te programy pisać samodzielnie, posiłkując się gotowym kodem. Może trochę za szybko rzuciłeś się na trudniejsze zadania i dlatego jest Ci ciężej?

Polecam stronkę http://cpp0x.pl

Kurs bardzo dobrze tłumaczy podstawy, a na koniec każdego rozdziału znajdują się zadania do wykonania. Jeśli będziesz miał problem z jakimś zadaniem możesz zajrzeć na forum tego kursu, gdzie jeśli dobrze poszukasz znajdziesz rozwiązanie lub sam zadasz pytanie odnośnie konkretnego zadania - chociaż prawdopodobnie już każde lub prawie każde zadania ma swój wątek z odpowiedziamii.

Sam się z tego kursu uczyłem, ale jak na razie go nie skończyłem, bo się w pewnym miejscu zaciąłem, ale kiedyś pewnie wrócę do tego :) Ty się nie zrażaj i jeśli podoba Ci się programowanie to idź tą drogą. Jeśli nawet w przyszłości zmienisz zdanie i nie zwiążesz swojej przyszłości z programowaniem, to nie znaczy, że to czego się nauczyłeś nie przyda Ci się :)

 

komentarz 8 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Nie ważne czy uważasz, że się nadajesz, czy nie. I w jednym i w drógim przypadku masz racje. Wszystko zależy od twojego podejścia. Jeśli programowanie cię kręci to musisz ćwiczyć, nawet jeśli ci nie idzie ∂ostawisz codziennie małą cegiełke do swoich umiejętności. laugh

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie polecam przeklepywania kodu w trakcie odcinka. Sam jak zaczynałem to tak robiłem ale było to nieefektywne. Polecam pobieranie kodu ze strony Pana Zelenta. W taki sposób skupiasz się na odcinku a nie na wklepywaniu z niego kodu.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 16,980 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w C# przez xjakubekx Obywatel (1,280 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 475 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...