• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca - Analityk - Bankowość - Warszawa - Pensja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
646 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Cześć aplikowałem na taką ofertę - https://www.praca.pl/mlodszy-analityk-biznesowy-w-obszarze-zarzadzania-ryzykiem-naduzyc_4084615.html
Teraz coś o mnie:
Studia inżynierskie logistyczne, studia podyplomowe - analiza biznesowa na styku IT i biznesu
Kursy: Prince2 Foundation, Bootcamp Java i SQL, Scrum, Certyfikacja Procesowa Adonis, Excel
Umiejętności: BPMN, UML, Pisanie zapytań SQL, angielski B2, znajomość Jira, znajomość HTML
Doświadczenie: Nie duże, jeśli chodzi o umowe o prace jako analityk danych 1.5 roku - głównie Excel, trochę SQL oraz kontakt z klientem zagranicznym. Pracowałem w Łodzi więc nie wiem jaką stawkę mógłbym sobie zażyczyć w Warszawie
Co myślicie o tym stanowisku i firmie. Oraz jak myślicie jakie zarobki mógłbym wynegocjować?
komentarz 9 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Mi tam opis nic nie mówi, można mieć certyfikaty i nic nie umieć, a można być geniuszem bez certyfikatów.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Ale to jest oczywiste. Pytam raczej tutaj jakich widełek można sie spodziewać.

Excel, UML, BPMN oraz SQL pod kątem zapytań umiem na poziomie bardzo dobrym. Komunikacja w języku angielskim nie sprawia mi żadnych trudności.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
myślę, że atkualnie 5000 brutto na UoP jest możliwe maksymalnie
komentarz 9 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Żartujecie? W Łodzi miałem 5000 brutto na UoP teraz, w jednej z firm, które najniżej płacą. Na forum programistycznym pisali że widełki 8-10 k brutto a tutaj  mi piszecie, że dostane mniej niż w Łodzi?
1
komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

ale to nie jest programistyczna oferta... https://www.praca.pl/mlodszy-analityk-biznesowy-w-obszarze-zarzadzania-ryzykiem-naduzyc_4084615.html wymagania nie są programistyczne, znajomość excel, uml, sql to nie jest programistyczna ... to równie dobrze administrator, czy księgowa czasami zna ... ekonomista ze statystyką to jest ten obszar głównie a nie programistyczny stąd ja nie widzę tutaj " bo na innym forum PROGRAMISTYCZNYM" to pytaj na forach względnie związanych do tego typu ofert 

komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ANALTIYK BIZNESOWY/ BRANŻA FINANSOWA.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Oczywiście, że nie jest to oferta programistyczna. Analityk Biznesowy jednak zarabia dobre pieniądze.  Jeśli dostaje 5500 brutto w Łodzi w pracy gdzie jest tylko Excel i język angielski to jednak oczekuje, że w Warszawie będzie to większa suma.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
No to ja Ci tylko powiem ,ze się przeliczysz. :) I nie mówie z dupy, ale zajmuje się tez giełdą wiem jaki stan aktualnie jest jeśli chodzi o zarobiki/ pandemie i to jak to przełożyło się na firmy.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Ok. No to w takim razie odpuszczam ofertę.
komentarz 10 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ale dlaczego? W sensie nie wiem po co takie pytanie zadajesz, płaca jest jaka jest- nie piszę tego do tego, że oni OFERUJĄ za mało w stosunku do stanowiska, tylko fakt tego że widełki które TY podałeś sa nie osiągalne aktualnie na rynku w WARSZAWIE nawet, dla pozycji która jest do tego adekwatna, czyli podobnych do tego co wymieniłeś.

Weź pod uwagę że mamy kryzys. To sie bardzo przekłada na ten fakt :)
komentarz 24 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Dostałem więcej niż 5 tys netto więc jednak się myliłeś. Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 stycznia 2021 przez niezalogowany

Dobrze jest zrobić rzetelny(!!!) research odnośnie firmy w której chcesz pracować..i poświęcić jej kilka lat swojego Cennego czasu..

Money isn't everything, my friend wink

komentarz 10 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Oczywiście, że kasa to nie wszystko jednak 5000 brutto w Warszawie to jest mała kwota.
komentarz 10 stycznia 2021 przez niezalogowany

Tym Bardziej szukaj... Lepszej Oferty ...wink !!!

Powodzenia !!!

komentarz 10 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@niezalogowany,

Money isn't everything, my friend

Bzdura, branża IT, czy jakakolwiek inna nie różni się niczym od pozostałych. Pracujesz dla pieniędzy. Nie wierzę, żeby ktoś przyjął pracę dwa razy gorzej płatną dla przekonań. 

komentarz 10 stycznia 2021 przez niezalogowany

Uważam że w tym!!!! Przypadku warto zrobić dobry research...

Dla mnie Pieniądze nie są wszystkim i uważam że jest w tym stwierdzeniu sporo mądrości ...

Oczywiście możemy się spierać (Czego nie mam ochoty robić) laugh

Myślę że Kontekst!!! zawsze jest kluczowy i jest domeną Ludzi światłych i mądrych ...Pieniądze są bardzo ważne ale nie najważniejsze przynajmniej dla mnie .. I zaufaj mi są jeszcze ludzie na tym świecie którzy mają przekonania...smiley których nie da się Kupić...za żadne pieniądze ! ?! w wielu przypadkach żeby było śmiesznie dlatego że mają PIENIĄDZE!!! devil

Pozdrawiam Serdecznie !

komentarz 10 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kwestią jest stawka... Pieniądze nie są ważne gdy masz ich wystarczająco dużo, albo ktoś Cię utrzymuje. W innych przypadkach od nich zależy Twoje życie. Przekonaniami i hucznymi ideami nie nakarmisz siebie i rodziny, chyba, że ktoś wynalazł narzędzie zamieniające puste frazesy na pokarm.
komentarz 10 stycznia 2021 przez niezalogowany
Jeśli się dobrze przyjrzeć to wszystko zaczyna się od IDEI...

Można się pięknie różnić  i wzajemnie szanować ...

Jeszcze raz Pozdrawiam serdecznie !
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2021 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Biorąc pod uwagę, że to Warszawa i stanowisko młodszego specjalisty, to obstawiałem około 6000 - 8000 brutto na UoP. No i się w sumie jakoś mocno nie pomyliłem: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-analityk-biznesowy.

komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Szczerze? Wątpie zeby nawet te 7000 brutto na UOP dostał aktualnie.
komentarz 9 stycznia 2021 przez Paweł777777 Nowicjusz (210 p.)
Dlaczego? poniżej 5k na ręke w Warszawie jest nieopłacalne. Miałbym dostawać tyle co w Łodzi?
komentarz 9 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie wiem co robiłeś w łodzi, ja mówię jak jest  ... zobaczysz sam ile dostaniesz po co w takim razie pytasz- to niczego nie zmieni bo i tak to będą widełki. W WWA itd... MŁODSZY PROGRAMISTA dostanie koło 6-7k brutto a nie osoba  która szuka pracy w branży ekonomicznej
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Trochę źle podchodzisz do problemu. Policz sobie ile potrzebujesz na normalne życie, np. mieszkanie/dom, rachunki, jedzenie, jakieś raty/leasingi, przyjemności w jakimś minimalnym akceptowalnym zakresie itp. Do tego dolicz sobie ile chciałbyś min. odkładać np. co miesiąc czy co dwa i dopiero wtedy zobacz jaka Ci wyjdzie kwota. Załóżmy, że jest to 5000 zł netto, teraz możesz tą kwotę spróbować skonfrontować z jakimiś widełkami innych ogłoszeń itp. Jesli się w nich mieścisz i uważasz, że jesteś dobrym pracownikiem to możesz śmiało uderzać w jakieś wyższe widełki. Jeśli uważasz, że dla danej firmy, patrząc na jej wymagania musisz się jednak dużo poduczyć to wejdź w niższe widełki i tyle.

Oczywiście te kwoty co podałem są zupełnie z kosmosu, nie znam stawek analityków biznesowych, ale podejście do ustalania wynagrodzenia jest uniwersalne. Z czasem, jak wiesz, że masz większe doświadczenie i umiejętności to możesz sobie po prostu zwiększać swoje oczekiwania, ale cały czas warto mieć gdzieś z tyłu głowy pewne rozsądne wyliczenia.

Pamiętaj, że nawet zarabiając 10k na rękę możesz nagle stanąc przed faktem braku pracy, są różne przypadki, choroba, wypadek itp. Nie warto więc na siłę uderzać w wynagrodzenie zaspokajające tylko minimum egzystencji, ale trzeba też myśleć o jakiś oszczędnościach. Oczywiście nie zawsze jest to takie proste do wykonania, szczególnie na początku kariery ale z tego co piszesz to masz już doświadczenie.

No i pamiętaj jeszcze o jednym. Nawet jak firma pisze, że wymaga X, Y, Z, a ty spełniasz tylko np. X to nie oznacza, że musisz dostać najmniejuszą możliwą kasę itp. Jak masz np. 2 lata doświadczenia zawodowego, to znaczy, że umiesz jakoś pracować z ludźmi, umiesz zarządzać czasem w pracy itp. itd. czyli masz coś, czego nie ma większość studentów czy absolwentów bez doświadczenia zawodowego. Czasami firmy wymieniają w ogłoszeniach wiele wymagań, ale prawda jest taka, że często wiele z nich to kwestie do szybkiego przyuczenia.

Powiem Ci to na przykładzie mojego podwórka, czyli programisty front-end. Fakt, że firma pracuje np. w Angular wcale nie oznacza, że osoba pracująca 2-3 lata w React jest skreślona. To tylko kwestia zmiany frameworka, czasami nawet języka, w przypadku analityka może to być np. poznanie jakieś innej składni SQL, jakiegoś specjalistycznego programu itp. Jak wiesz CO masz wyciągnąć z danych to składni/technologii nauczysz się szybko. Mając doświadczenie jako analityk masz doświadczenie w pracy z danymi, a to w czym te dane obrabiałeś to kwestia drugorzędna.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luky Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pawell89 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 998 wizyt
pytanie zadane 2 września 2021 w Python przez Rafael Ale Nie Santi Nowicjusz (140 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...