• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Implementacja algorytmu Forda Fulkersona

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2021 w Algorytmy przez SmaczySchabowy Początkujący (270 p.)
zamknięte 8 stycznia 2021 przez Arkadiusz Waluk

Dzień dobry, chciałbym poprosić o pomoc dotyczącą implementacji algorytmu Forda-Fulkersona w javie. Otóż muszę napisać algorytm na podstawie pseudokodu otrzymanego od prowadzącego, jednak nie do końca rozumiem tego pseudokodu oraz jak ten algorytm ma działać akurat ze stosem. Wiem tylko mniej więcej na czym polega algorytm Forda-Fulkersona czyli na znalezieniu ścieżki od początkowego wierzchołka do końcowego, która przechodzi przez nie pełne krawędzie do przodu i nie puste do tyłu, znalezieniu w tej ścieżce aktualnej minimalnej pojemności oraz z sumowaniu tych przepustowości. Tyle wiem, nie wiem czy to wystarczające . Jednak póki co nie widzę w tym wszystkim stosu.

 

 

Nie mogę zrozumieć za co odpowiada etykieta, oraz ogólnie właśnie jak ma działać ten algorytm ze stosem przez co nie wiem jak się zabrać za ten pseudokod. Jeśli ktoś zna temat i mógłby mi opisać przynajmniej jak powinien algorytm działać ze stosem oraz jakich struktur danych użyć do tego aby go zaimplementować, bardzo by mi pomógł. Jaki ja miałem mniej więcej pomysł, zrobiłem listę list która miała reprezentować graf, czyli List<List<Edge>> gdzie Edge to klasa reprezentująca krawędzie i posiadając 4 zmienne, skąd, dokąd, maksymalna pojemność a także aktualna pojemność. Zaczynając od s, zacząć szukać ścieżki trochę jak w Dijkstrze czyli sprawdzać dla aktualnego wierzchołka jakie są połączone z nim krawędzie i potem wybrać tą która spełnia warunki w algorytmie forda, tutaj póki co moje pomysły się skończyły ponieważ to tej czynności nie użyłem w ogóle stosu a to on miał być podstawą tego algorytmu. Z chęcią przyjmę każdą pomoc/radę/pomysły. Pozdrawiam.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 331 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,505 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w C i C++ przez keresmi Użytkownik (770 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w HTML i CSS przez MacGyver Nowicjusz (120 p.)

92,845 zapytań

141,787 odpowiedzi

320,861 komentarzy

62,178 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...