• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

licencja windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
682 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
cześć mam pytanie bo musze zainstalować Windows 10 i nie chce kupować licencji za 500zł a o licencjach z allegro troch źle słyszałem i nie chce kupić przy okazji złej ani zostać naciągnięty lecz słyszałem gdzieś że da się wykorzystać jeden klucz na 2 Windowsach. czy to prawda? jakie są tego skutki i co się może stać ?
komentarz 12 stycznia 2021 przez niezalogowany
Ja lecę na darmowych kluczach z internetu i narazie jestem na wolności a nie w kiciu

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

że da się wykorzystać jeden klucz na 2 Windowsach.

nawet i na wielu, ale to nie jest legalne tylko piratowanie już... 1 klucz przypada ne jeden produkt.  

 

komentarz 7 stycznia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
super a sa z tego jakieś konsekwencje że np przestaną obydwa działać
2
komentarz 7 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
no pewnie jakieś są, możesz się samemu przekonać lub nie kombinować ...
komentarz 7 stycznia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
a tak serio już nie pacząc od strony prawnej to co się np. może stać i na ile procent to sie może stać
komentarz 8 stycznia 2021 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Klucz może działać max na jednym sprzęcie, szansa że akurat Policja lub nawet sąd złożą ci wizytę to jakieś 50%
2
komentarz 8 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ale strona prawna jest tu chyba najważneijsza prawda? Chyba nie chcesz być złodziejem?
komentarz 9 stycznia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
no nie wiem złodziejem bym tego nie nazwał ale pytałem tylko z ciekawości bo coś mi tato kiedys mowił że tak sie da z resztą nie jestem chyba jedynym januszem na świecie ktury kombiuje jak cos zrobić taniej
3
komentarz 9 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ucziciw to idziesz do sklepu i płacisz 5 stówek. Wszystkie inne opcje są nielegalne. Da się obejść prawo? Pewnie że się da ale to nadal jest obejście prawa i nadal nielegalne. Oczywiście nie jesteś jedynym, który kombinuje, Podejrzewam że co drugi Windows jest piratem, a jak nie Windows to pewnie jakiś Office i milion róznych innych programów... Tak czy inaczej to jest kradzież.
komentarz 13 stycznia 2021 przez Marcinnok Użytkownik (780 p.)

@mateusz45, Przykre jest to, że prawo autorskie w Polsce istnieje od dawna, a wiele osób nadal nie rozumie, że ktoś zrobił coś i to jest jego własność i jeżeli używasz niezgodnie z wolą właściciela to kradniesz. Ludzie którzy tak myślą niech sami zrobią coś wielkiego i niech potem płaczą, że inni kradną. Jeżeli wg ciebie nie można uznać prawa autorskiego i wolisz mieć wszystko za darmo, to poczytaj o domenie publicznej, creative commons, wolnym oprogramowaniu i przejdź na wolne systemy (zazwyczaj darmowe), które dają ci mniej ograniczeń niż te własnościowe.

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2021 przez Osse Dyskutant (7,950 p.)
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2021 przez Marcinnok Użytkownik (780 p.)
Możesz kupić klucze "używane" ale od oficjalnych partnerów Microsoft. Ja tak kupiłem jeden klucz i działa. Prawnie jestem przekonany, że raczej są legalne, bo gdyby nie były to Microsoft partnerem ich by nie był.

Klucz to około 100-200zł

https://soft360.pl/ aktualnie home ok 200 zł a pro niewiele droższe

https://www.microsoft.com/en-us/solution-providers/partnerdetails/soft360pl---sklep_636e74c7-29f2-4a78-8e01-d9a51b296764/b1a70542-f957-4204-8e62-e0cc84623ca0 tu masz potwierdzenie

Drugim jest kluczpanda ale aktualnie mają przerwę, chociaż trochę taniej tam było. Teraz linku nie znajdę do strony MS bo nazwa firmy inna była.

W każdym razie tylko powiem, że u mnie to działało. Nie ponoszę za nic odpowiedzialności, bo prawo to śliski temat. Dlatego mówię: ja z tego korzystałem i temu ufam.
–1 głos
odpowiedź 12 stycznia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Windows jest drogi i do tego wadliwy, wiem bo sam go używałem. Jeżeli nie potrzebujesz używać komputera do grania w gry, możesz spróbować Linuxa. Windowsa da się aktywować za darmo za pomocą programu KMSpico Activator, ale nie zachęcam cię do tego, ponieważ jest to nielegalne.
komentarz 13 stycznia 2021 przez Marcinnok Użytkownik (780 p.)
Myślę, że mówienie "windows jest drogi i wadliwy" jest trochę nie na miejscu, bo pytanie dotyczyło kupna windows a nie dyskusji "Czy Windows jest dobry". I zgadzam się z tym, że jest drogi i, że do wielu zadań nie poleciłbym go, to akurat to czy jest wadliwy jest ocena subiektywna. Osobiście widzę, że mogłoby być lepiej i wad jest też bardzo dużo, ale wiem jedno - jest przystosowany dla użytkownika. Dopóki potrzebujesz go do daily use i nie znasz alternatyw, jesteś totalnie zielony w informatyce to windows jest idealny. Na stary sprzęt linux wygrywa. Do wielu rzeczy uważam, że jest lepszy (np. kompilacja programów). Podsumowując - linuxa używają ci co umieją i ci co chcą, a Windowsa ci co potrzebują systemu, którego umieją używać w stopniu bardzo dobrym.

Podobne pytania

–3 głosów
4 odpowiedzi 2,062 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Patryk Sadkowski Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,266 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...