• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron internetowych - Webmaster

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
522 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez stivi1996 Nowicjusz (160 p.)
Witam mam 24 lata. Obecnie jestem kursantem kursu kwalifikacyjnego  EE.08 i EE.09 online.

Chciałbym zostać webmasterem.  Moje pytanie brzmi ( może mi jakoś doradzicie) od czego zacząć naukę ,żeby jak najlepiej się nauczyć projektować stron. Czy muszę od razu uczyć się wszystkich języków programowanie. Jak to sobie wszystko poukładać. Materiału do nauki i wiedzy z tych kwalifikacji jest multum od czego zacząć ? ;/

Chęci mam wielkie zapał też :P Myślałem, że jak już coś będę umiał chcę odbyć darmowy staż w jakieś firmie informatycznej. Jakbyście mi doradzili ścieżkę rozwoju.

Bardzo proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam Was.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2021 przez niezalogowany

Html

Css

Js

Na początek opanuj fundamenty porządnie, cierpliwie  i dokładnie  przepracuj te zagadnienia ..

Powodzenia smiley

komentarz 6 stycznia 2021 przez stivi1996 Nowicjusz (160 p.)
Dzięki :)
komentarz 6 stycznia 2021 przez niezalogowany

Nie ma sprawy ! wink

Pamiętaj o Angielskim to sprawa kluczowa !!!yes

3maj się!

komentarz 7 stycznia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Kolega zapomniał dodać że poza html, css, js trzeba znać pierdyliard innych technologii, frameworków i bibliotek... angular ,react, node, bazy danych, AWS, git, vue i cała masa innego badziewia...
komentarz 7 stycznia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Ehh, sam mam z tym problem. Zatrzymałem się na językach oprócz wyżej wspomnianych jeszcze php ale nie mogę się zabrać za żadnego frameworka, to jest trochę przerażające. Jakby ktoś miał jakiś dobry materiał żeby sobie ogarnąć jakoś podstawy tych technologii, żebym przynajmniej wiedział dlaczego ich potrzebuję, to poproszę o link. Chodzi konkretnie o te cokolwiek-to-jest: symfony, react, node.js, mvc, composer, docker, wordpress.
+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2021 przez Bazzam Użytkownik (810 p.)
Osobiście polecam ci na starcie nauke html rownomiernie z css. Postaw sobie za cel zbudowanie 5 stron, 5 wizytowek, bez uzycia javascriptu. Jesli uda ci się samodzielnie wykonać te 5 stron i bedziesz czuł się pewnie, zacznij w czysciutkim js'ie, mozesz dodac do tych stron pojedyncze animacje, funkcje do przycisków, mozesz wtedy bawić się w ich rozbudowe, zbudować jakiś timer etc. Generalnie kluczem tutaj jest abyś zalozyl sobie co musisz zrobic, w jakims okreslonym czasie i robil to z zachowaniem porzadku, tj zaczynasz jeden projekt i dopiero gdy go skonczysz budujesz drugi. Uwazam osobiscie, ze najlepszą metoda nauki, najbardziej efektywną, jest nauka tego czego wymaga nasz projekt, uwzgledniajac, ze potrafisz analizować kod, i znasz podstawy. Dopiero gdy opanujesz czysty js, zobaczysz jak wiele przed tobą, ujrzysz ile frameworkow jest zbudowanych dla ciebie, ile js potrafi zdzialac. Klucz to nie bać sie pytać, szukać, a także intesywna cykliczna nauka. Pozdrawiam goraco
1
komentarz 6 stycznia 2021 przez Bazzam Użytkownik (810 p.)
Polecam od siebie ten kurs https://kursjs.pl/ , dosc ciekawa treść, na darmowy kurs posiada duzo rzetelnej, fajnie wytlumaczonej "po ludzku" wiedzy.
1
komentarz 7 stycznia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Znam go. To kurs JS dla superbohaterów. Wychowałem się na nim i też polecam.
komentarz 7 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Co do "Postaw sobie za cel zbudowanie 5 stron, 5 wizytowek", polecam grupkę na fb Weekly WebDev Challenge. Co prawda aktualnie jest trochę martwa, ale masz na niej dostęp  do około 40 layoutów do zakodowania, więc jest spoko do poćwiczenia sobie html i css ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w HTML i CSS przez Vince Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,018 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 412 wizyt

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...